plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 4×16 – Pan Yin uvádí... (Mr. Yin Presents)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mary kontaktuje Shawna s Gusem, protože si myslí, že paní Yang má svého Yina. Shawn se tím ale nechce zabývat, protože posledně, když hrál Yangovu hru, málem přišla o život jeho matka. Další den je však nalezena mrtvá číšnice, co je v restauraci obsluhovala. Její tělo je naaranžováno tak, aby znázorňovalo znak Yina a Yanga.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kluci tak uvěří, že Yang má svého Yina a aby dostali víc informací, jdou navštívit Yang do léčebny. Ta je jen před ním varuje. Shawn si uvědomí, že Yin byl v kině, kde on s Gusem sledovali Hitchcockovi filmy. Shawn určí, podle hádanky, kterou jim Yin nechal v restauraci v koláči, kde seděl Yin. Pod Yinovým sedadlem je nechán vzkaz. Mary jim poví, že Yin nemá stanovená pravidla, hned je mění.
Shawn spí a znovu si přehrává, co se stalo v kině. Když prochází kolem Yina, všimne si zátěže na kotnících, stejných jako nosí Mary. Shawn s Gusem poté informují ostatní a pak v Maryho domě najdou doslova svatyni, kde má vše, dokonce i napsané, co se stane příště.
Mary předá policii dopis od Yina, který našel na práhu dveří. I přes rychlé vyluštění hádanky Jules a Lassiemu, než vyběhnou schody, uteče Yin. V noci pak všichni Maryho sledují. Lassie s Jules se oddělí a Shawn s Gusem vstoupí do místnosti s televizí. Shawn posléze pochopí, že Mary není vrah, ale oběť. Na obrazovce je vidět, jak je Mary shozen ze schodů. Shawn se pak omlouvá umírajícímu Marymu, že mu nedošlo, že se jen v zápiscích snažil odhadnout další Yinův krok.
Přijde vzkaz od Yina, že tentokrát budou postavami z Hitchockových filmů. Jules se při akci propadne podlahou, když chce načepovat pivo. Buzz je poslán vyzvednout Shawnovu přítelkyni Abigail z letiště. Ta je ale také unesena.
Yin zavolá Shawnovi a sdělí mu, že když si mezi ženami nemůže vybrat, udělá to za něj. Obě totiž zachránit nemůže. V dalším telefonátu čte Jules hádanku, kterou Gus rozluští a společně s Lassiem se vydají zachránit Jules. Ta sedí připoutána na židli na věžních hodinách a provaz bude uvolněn, až se ručička dotkne šestky. Lassie ji zachrání tím, že do hodin strčí zbraň.
Shawn si vzpomene, že na obalu knížky, co vydala Yang, byla kresba holčičky, která má po kotníky vodu. Spolu s Henrym se rozjede na molo, kde měl mít kdysi s Abigail první rande. Společnými silami dokážou Abigail zachránit. Shawn je ale zklamán, že nechytil Yina, i když ho viděl pod molem, protože musel jít zachránit Abigail. Ta se s ním nakonec rozejde, protože toho chce ještě hodně v životě dokázat a to by nemohla, kdyby byla mrtvá.

Hudba v epizoděvložit další píseň

I Go to the Barn Because I Like (Band of Horses)

Poslední scéna.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Na Shawnově kalendáři je napsáno, že je únor. Když ale Shawn s Gusem jedou do bytu Maryho, venku padá listí, což značí, že je ve skutečnosti podzim.
Socha ananasu, jako součást fontány, je vidět, když Lassie a Jules vyběhnou schody, kterých má být přesně 39. Je vedle Jules.

Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
malý Shawn
Abigail Lytar
paní Yang
číšnice
ochranka
choulící se muž
choulící se žena
matka Maryho
dítě s letadlem
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPan Yin uvádí...
Původní názevMr. Yin Presents
Rok natočení2010
Premiéra10. března 2010
Česká premiéra27. srpna 2011
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka43 minut
Autoři profilu epizody