plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 6×14 – Pitva naruby (Autopsy Turvy)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Karen oznámí Woodymu pochybení při pitvě, balzamovačka Grace objevila uřízlý ušní lalůček oběti a mohlo by se tedy místo o nehodu jednat o vraždu. Shawn a Gus kvůli svému oblíbenci rozjedou vyšetřování, aby ho očistili. Jenže zjistí, že to opravdu vražda byla, a tak musí případ vyřešit, protože kdyby se nepodařilo vraha najít, přišel by Woody o místo, jelikož vyšetřování svojí chybou zpozdil.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Při vyšetřování je přítomen i velký fanoušek detektivek a i Shawna s Gusem, Whip. Vyšetřování probíhá způsobem, že následují nebožtíkovi poslední kroky. Ty je nejdřív dovedou do jeho oblíbené restaurace a pak na retro párty, kam chodí osamělí muži těšit se z přítomnosti kyprých žen. Jedna z nich mrtvého Boba pozná a sdělí jim, že když na tom jednou byl opravdu špatně, poslala ho ke kolegyni médiu. Kolegyně mu zalhala, že žena Penny, kterou pronásledoval, je do něj také zamilovaná, udělala to kvůli svému osobnímu prospěchu, dlužila kamarádce laskavost. Všichni se vydají za Penny a zjistí, že se živí tím, že nechá lidi sledovat její denní rutinu, což především Lassieho vytáčí. Penny jim poví, že Boba odmítla a ten nasedl do černé Impaly. Woody, který si vesele při pitvě flirtuje se svojí bývalou milenkou Grace, najde pod nehty Boba barvu a Shawn s Gusem tak objeví místo činu. Na pomalované stěně si Shawn všimne stejného razítka, které Whip používá v obchodě. Ten je při vyšetřování opustil, protože ho rozhodilo, že mu médium předpovědělo smrt. Když dorazí k němu domů, najdou ho v Impale mrtvého se vzkazem, že chtěl jako jiní vrazi zůstat díky svému činu nesmrtelným. Shawn najde v mobilu, že mu Whip před smrtí volal, a tak si to poslechne. Slyší tak, že zazněl výstřel a poté bouchnutí dveří. Ve stejné době objeví ve Whipovi Woody kapsulku s útržky z knih. Shawn s Gusem dorazí do knihkupectví, které Whip vlastnil a na stole jsou vytrhané knihy a na videozáznamu je zachycena nějaká osoba. Díky typickému gestu ji Shawn identifikuje jako Grace, a tak se rozjedou za Woodym. Ten už je vyděšený z toho, co Grace provedla. Ta mu říká, že se tak moc snažila získat místo patologa a nikde jí nechtěli vzít, a tak se chopila šance, spáchala dokonalou vraždu, ale nepočítala s tím, že ji Woody označí za nehodu, a tak Bobbovi uřízla ušní lalůček. Nyní, tak jak měla v plánu od samého počátku, hodila vraždu na pomatence Whipa, kterému by snadno každý uvěřil, že by byl schopný někoho zabít kvůli myšlence, že se zapíše do dějin. Vyřešila tak vraždu a mohla by dostat vysněné místo. Whip ji ale přechytračil, když spolknul onu kapsulku. V zabití Woodyho Grace naštěstí zastaví Jules, Lassie a Karen v doprovodu Shawna s Gusem.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Poo Yai Lee (Louis Kennedy)

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Andy Berman, scénárista této epizody a výkonný producent seriálu, si v této epizodě zahrál Singha.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Cosby Show

Číšník v restauraci říká Gusovi Bud z Cosby Show. ("Bud from Cosby.")

Nouzové přistání

Shawn v pitevně říká, že se s Gusem budou dívat na epizody Hot in Cleveland. ("I think we gotta roll, Woodster, I got back to back episodes of Hot in Cleveland on TiVo.")

Kriminálka New York

Woody říká, že když je potřeba vyšetřit zločin, nikdo není lepší než on, teda možná Gary Sinise (hrál detektiva Maca Taylora v CSI New York). (Maybe Gary Sinise)
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
muž v obleku námořníka
pozorovatel 2
pozorovatel 1
majitel restaurace
Whip Chatterly
médium Ivana
Penny Chalmers
Grace Larsen
Woody - patolog
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPitva naruby
Původní názevAutopsy Turvy
Rok natočení2012
Premiéra28. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry2 362 000 diváků
Autoři profilu epizody