plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 5×14 – Polarizující expres (The Polarizing Express)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Shawn je zachycen na videokameru při nepovoleném pátrání, což vede ke zmatečnému řízení vůči Czarskymu, zločinci, kterého se policie snažila dlouho usvědčit. V důsledku Shawnova jednání je vyhozen od policie Henry, který mu poví, že se někdy sám sebe ptá, jaké by to bylo, kdyby nikdy nepřijel do Santa Barbary. Shawn večer usne a zdá se mu, jak by to asi vypadalo...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Policejní oddělení je vedeno pevnou rukou Lassieho. Henry je tlustý, zapšklý muž, který se nemůže smířit s tím, že jeho exmanželka se bude vdávat. Gus žije svůj život podle sitcomu z 80. let, vychovává kluka, který není jeho a manželka mu krade peníze. Tony Cox, který ho sny provádí a zároveň zobrazuje jeho ego, se ho poté ptá, jak tohle svému kamarádovi mohl udělat, že si Guse nikdo neváží. Pak Shawnovi dojde, že kdyby se nevrátil do Santa Barbary, neodhalil by románek Lassieho a Jules by nepřeložili do Santa Barbary. Pak jede v autě, které řídí Jules a pronásleduje zločince. Pak si říká, že díky němu si Jules polepšila. Zase si lže, myslí si, že díky němu se všichni mají lépe. Tony sdělí Shawnovi, že by měl dospět, přijmout zodpovědnost dřív, než přijde o ty, co má rád. Ve snu Shawnovi dojde, že kamery na místě, co prohledával, nebyly, že ho musel natočit někdo zvenčí. Společně s Gusem najdou onen byt. Poté přesvědčí Lassieho, aby šel s nimi byt prohledat. V bytě použije Shawn mobil a zavolá z něj na poslední volané číslo, které je miamské, kde podle policie Czarsky prováděl své obchody. Volaný Shawna osloví Juane. Jules zjistí, že Czarsky vydíral lidi v Miami a než zmizel do Santa Barbary, jedna restaurace lehla popelem a zemřela zde žena, která restauraci vlastnila společně s Juanem. Shawn Juana vyslýchá a řekne mu, že ví, že Carmen byla jeho snoubenka. Juan mu poví, že mu Czarsky vzal vše, ale policie požár prohlásila za nehodu. Teď by Czarsky seděl jen za lehké zločiny, ale on si zaslouží zemřít. Shawn mu díky svému vyšetřování stál v cestě, a tak předal nahrávku. Shawn si všimne, že na Juanových hodinkách se odpočítává čas do výbuchu bomby. Cestou na místo činu ho Shawn přesvědčuje, aby mu řekl, jak se bomba zneškodňuje. Po příjezdu na místo zde ale žádná bomba není. Czarsky se jim pak vysmívá, a tak Shawn vyleze na auto a začne přesvědčovat lidi okolo, aby svědčili proti Czarskymu a u soudu vypověděli, že je vydírá. Což se mu nakonec podaří. Shawn se pak omlouvá Lassiemu za svoji chybu ohledně bomby. Juan prý na hodinkách odpočítával dobu zbývající do začátku epizody True Blood. Pak se Shawn baví s Gusem a gratuluje mu k rychlému zneškodnění bomby. Shawn totiž v autě přesvědčil Juana, aby mu řekl, jak se bomba zneškodňuje a návod posílal Gusovi přes mobil. Shawn zařídí, aby dostal Henry svou práci zpět a posléze ho navštíví v domě. Henry ale spí, a tak se Shawn posadí vedle něj na křeslo.

Hudba v epizoděvložit další píseň

This is Christmas (Curt Smith)

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
U Henryho doma na barovém pultu je ananasová soška.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Pravá krev

Shawn vysvětluje Carltonovi, že podezřelý Juan neodpočítával na svých hodinkách čas do výbuchu bomby, ale čas do premiéry nové řady True Blood. (Shawn: "Turns out Juan was counting down the time to tonight's season premiere of True Blood." Gus: "Sookie.")
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Hostující hvězdy
Shawnovo ego
Vedlejší postavy
malý Shawn
Todd / Mezmerado
Katie Karr
Juan Lava
D.A. Clark
poručík Bachynsky
kapitán Lane Thomas
syn vystrašené ženy
mechanik
Sergei Czarsky
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPolarizující expres
Původní názevThe Polarizing Express
Rok natočení2010
Premiéra15. prosince 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody