Agentura Jasno

Agentura Jasno (Psych) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Příběh z trajektu

Shawn je Gusem vytáhnut na trajekt, kde se mají účastnit ekologické výpravy. Na trajektu je také přepravováno pár nebezpečných vězňů, co dostali dovolenku za dobré chování. Ti však hlídači utečou.

Kluci najdou hlídače v kumbálu. Shawn pak volá Henrymu, aby ho na nastalou situaci upozornil. Shawn se rozhodne zločince zastavit, i když mu Henry řekne, ať nic nedělá. Shawn se dostane na palubu, kde zločinci chtějí nastoupit do člunu. Shawn člun shodí do vody. Poté zločinci všechny pasažéry nahrnou do jedné místnosti a drží je jako rukojmí. Jules obhajuje Shawna před Lassiem, že určitě cítil, že není jiná možnost, jak zastavit ty zločince. Pak je střih na Guse a Shawna a Gus Shawnovi říká asi 19. způsob, jak mohl zločince zastavit, aniž by takhle ohrozil ostatní. Šéfka se rozhodne se zločinci nevyjednávat a na loď vtrhne komando. Zločinci jsou zatčeni až na dva, co se vydaváli za zraněné cestující a nasedli do záchranářského člunu. Na stanici Craig, hlídač těch zločinců, řekne Gusovi a Shawnovi, že ho vyhodili z práce. Kluci ho požádají o spolupráci, protože potřebují o uprchlých zločincích něco zjistit, aby je tak našli. Po získaných informacích se všichni vypraví za paní Dunnovou, co pracovala jako učitelka ve vězení a její zemřelý manžel zformoval gang zločinců. V pokoji pak najdou skrýš, kde se ukrýval klíč od jejich ztraceného lupu. Na stanici Craig skládá Jules poklonu, že je desítkový kus. To Shawnovi připomene, že Northcutt na lodi řekl, že ho doma čeká desítkový kus. Jeho žena jim prozradí, že Northcutt ji byl navštívit a zmínil se, že se chystá do kostela. I paní Dunnová mluvila o kostelu, takže je jasné, že ty peníze budou tam. V kostele jsou i zločinci, ale Craigovi rupne v hlavě, sváže je i Shawna s Gusem a uteče s penězi. Kluci ho doženou, tedy spíš se skutálí na silnici, a je štěstí, že Craig včas zastaví a nepřejede je. Shawn mu promluví do duše. Craig je totiž zoufalý, že nemá práci a nic jiného než bachaře dělat neumí a navíc se musí starat o nemocné rodiče. Pak Craig zvedne pistoli jen proto, aby postřelil utíkající zločince. Na stanici pak Shawn před šéfkou zalže, že Craig je hrdina a že on vše vyřešil. Craig tak dostává za nalezený milion 100 000 dolarů. Na konci epizody dojde klukům pohled, na kterém je Craig ve svém vysněném vinném baru.

Zajímavosti

Ananas více z této kategorie

Hned na začátku epizody se Gusovi udělá špatně, sestoupí se Shawnem schody a míjí je žena s bílou taškou, na které je ananas.

Vedle obrázku ženy s dítětem u kostela, je nalevo zlatý ananas.

Narážky na další seriály

Útěk z vězení

Shawn říká Gusovi, že je to na trajektu jako v Útěku z vězení (Gus, this is a Prison Break).

Scooby-Doo

Shawn říká, že to je jako shrnutí epizody Scooby-Doo (Sounds like the wrap up to a Scooby-Doo episode.)

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska