plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 1×14 – Poker? Mmm, a předkrm nebude? (Poker? I Barely Know Her)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agentura Jasno se pokouší pomoci mladému nenapravitelnému hráči pokeru získat zpět prohrané peníze. Jak? Jednoduše. Shawn Spencer musí hrát místo něj...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V kanceláři agentury Jasno se objeví Shawnův otec. Shawn se ho snaží vystrnadit s tím, že má každou chvíli přijít klient, vyjde však najevo, že oním klientem je právě jeho otec. Brandon, syn jeho přítele Petersona, majitele velké automobilové firmy, má nějaké problémy. Jeho otec ho před pár týdny vyhodil z práce, protože chtěl, aby na sobě zapracoval. Místo toho ho vyhodili z bytu, odpojili mu telefon a nakonec zfalšoval šek na třicet tisíc dolarů z otcova účtu. V jeho věcech, které si jako záruku nechal jeho bývalý domácí, najde Shawn mimo jiné vizitku ze zahradnictví. Tam zjistí, že se tu ukrývá tajná herna pokeru, kam pravděpodobně Brandon Peterson chodil.

Gus občas hraje poker na internetu a od Brandonova otce zjistí, že jeho syn tam také hrával, a zjistí i jeho přezdívku. Když se Brandon později do internetové hry připojí, dají si s ním pod falešným jménem schůzku.

Když se s Brandonem sejdou, řeknou mu, že ho hledá jeho otec. Brandon chce odejít, ale objeví se tam Berger, kterého viděli při pokeru v zahradnictví. Ten Brandona uhodí a připomene mu jeho dluh. Brandon přizná, že ukradené otcovy peníze prohrál s Bergerem. Prý podváděl, ale on mu to nemůže dokázat.

Shawn s Gusem přemluví Brandona, aby šel za svým otcem a všechno si s ním vyříkal. On nakonec souhlasí. Místo setkání se svým otcem mu ale vybere peníze ze sejfu a přihlásí se do pokerového turnaje, v němž chce porazit Bergera. Na turnaj za ním dorazí Shawn s Gusem i panem Petersonem. Ten nechce synovi dovolit hrát. Protože je však už do hry přihlášený, jde místo něj hrát Shawn...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když se Shawn snaží číst z karet na podlaze, zvedne srdcové J, když ale kamera znovu najede na podlahu, srdcové J zde stále leží.
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
malý Shawn
Bill Peterson
Brandon Peterson
Mrs. Lassiter
Ronnie
Organizer
policista
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPoker? Mmm, a předkrm nebude?
Původní názevPoker? I Barely Know Her
Rok natočení2007
Premiéra23. února 2007
Česká premiéra27. srpna 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody