plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 6×13 – Rozjeď to znovu, Gusi (Let's Doo-Wop It Again)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na charitativní akci je postřelen Deacon, šéf organizace. Gus a jeho kamarádi z acapelly rozjedou vyšetřování a Shawn jim sekunduje z ipadu, protože se nemůže účastnit přímo, jelikož je v nemocnici kvůli slepému střevu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Požádají o pomoc Marlow, přítelkyni Lassieho. Chtějí, aby se sblížila se ženou, která vede jeden z gangů, kterým Deacon bral členy. Marlow, aby se dostala do její přízně, praští Lassieho do nosu. Díky tomu zjistí, že někdo z Deaconovy organizaci bral peníze a je tak možné, že on na to přišel, a tak se ho chtěli zbavit. Kluci pak sledují Tinu, která by mohla být tou, co odkláněla peníze. Ta jim ale poví, že to byl sám Deacon, že to sama nedávno zjistila. Tak si domluvila schůzku s Chuyem, kterého Deacon vyplácel, aby se dozvěděla bližší informace. Jenže setkání jí narušili Gus s acapellou. Deacon přizná, že dával Chuyimu peníze, aby pustil děti ze svého gangu. Chuy ale chtěl stále víc a víc, a tak s tím přestal. Chuy proto přišel na benefici a začal mu vyhrožovat. Při hádce ho někdo postřelil a on ztratil vědomí. Kluci jdou za Chuym do tetovacího salónu, aby ho vyfotili, jak nasedá do auta, které hledá policie. Než Gus zaplatí parkovné, jsou jeho kamarádi uneseni. Gus se Shawnem zjistí, jakou poznávací značku má ono auto, je totiž shodné s čísly bloků, kterým gang vládne. Policie vystopuje Chuye, ten vyběhne z domu, nasedne do auta a vybouchne. Tony a Drake při výslechu poví Lassiemu, že slyšeli, jak Chuy říká svým kámošům, že dokáže, že Deacona nepostřelil. Také si v jeho doupěti všimli lidokainu. V jeho ruce pak najde Woody kulku, která zasáhla nejdřív Deacona a posléze i Chuye. Skutečný střelec věděl, že nalezená kulka by potvrdila Chuovu nevinnu, a tak ho nechal vybouchnout. Shawn pošle Guse, Juliet a Lassieho za Tinou, protože ta jako jedna z mála lidí měla přístup do zákulisí. Řekl to celé jen proto, že mu skutečný střelec drží zbraň u hlavy. Jimmy, sekuriťák, nechtěl nikoho postřelit, pouze Deacona vyděsit. Kvůli jeho organizaci přichází o kšefty. A díky Shawnově ipadu, věděl o každém průlomu v případu, protože hlídal u dveří v nemocnici. Teď se chystá zabít Shawna a Deacona pomocí morfia, které jim nechá proudit do krve rychleji. Gusovi se naštěstí zdálo chování Shawna podezřelé. Nebyl tak teatrální jako obvykle, a proto požádá Juliet s Lassiem, aby mu věřili, že je něco špatně. Shawn s Deaconem se smějí a říkají hlouposti. Když se Jimmy otočí, Shawn po něm skočí a omráčí ho. Pak do pokoje vpadne Jules, Lassie a Gus. Na Shawna žádné morfium nepůsobilo, protože Henry odmítl po 24 hodinách platit za léky, takže dostává jen glukózu.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Go Down, Moses (Louis Armstrong)

Quarter Black.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
37:55 Ve váze na stolku, kterou následně Shawn použije k omráčení sekuriťáka, je kytka ve tvaru ananasu.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Gus, Tony a Drake přijdou na stanici, aby pomohli zjistit, kdo postřelil jejich přítele.)
Gus: Lassie, Jules, přišli jsme vám pomoct.
Lassiter: Bezva. Potřebuju od vás, sedněte do auta, dosvištěte k oceánu a potopte se do něj.
Gus: Prasklo ti slepé střevo. Odstranili ho.
Shawn: Umřu?
Jules: Ano. Jednou. Ale ne na tohle.
Shawn: Stejně, ztratil jsem životně důležitej orgán. Jeden z těch, co je naprosto zásadní pro přežití. Gusi, čekám, že jsi připravenej dát mi svoje.
Gus: Ne.
Shawn: Abych skákal výš.
Gus: Cože? To vůbec nedává smysl, Shawne.
(Marlowe pomohla policii ve vyšetřování svým působením ve vězení.)
Marlowe: Zvládla jsem to dobře, miláčku?
Lassie: Miláčku, tak dobře, že chci přelézt tuhle přepážku a dát ti tu největší pusu, jakou jsi kdy dostala, ale jednoho nebo nás oba by za to omráčili.
(Vrah chtěl Shawna zabít zrychleným přidáváním morfia z kapačky.)
Jules: Jak to, že na tebe morfium nepůsobilo?
Shawn: Táta naštěstí odmítl po 24 hodinách platit za jakýkoliv léky proti bolesti.
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
Deacon Jones
Marlowe Viccellio
Malá ségra
Jimmy Brigham
Woody - patolog
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRozjeď to znovu, Gusi
Původní názevLet's Doo-Wop It Again
Rok natočení2012
Premiéra21. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry2 730 000 diváků
Autoři profilu epizody