plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 4×09 – Výstřel do tmy (Shawn Takes a Shot in the Dark)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Gus zavolá Lassieho a Jules na skládku, kde se měl sejít se Shawnem, který mu volal a sdělil mu, že rozlouskl případ. Ukáže se však, že Shawn je postřelený a navíc unesen. Jediná stopa, kterou mají je zakódovaná sms od Shawna. Henry a Lassie ho jedou hledat.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Henry rozluští sms a poté najdou Shawnovu stopu. Díky Henrymu výcviku věděl Shawn, jak zanechat stopy, které je nakonec dovedou k benzínce, kde je Shawn držen dvěma únosci. Ten jeden však zalže Lassiemu a Henrymu, že Shawna neviděl a ti odejdou. Shawn zahraje na city jednomu z pachatelů a řekne mu, že si jen zavolá své lásce, aby se s ní rozloučil. Jules však v metafoře sdělí, kde přesně je. Dokonce jí řekne, že ji miluje a Jules se chystá odpovědět, ale Shawn jí dřív řekne sbohem Abigail a zavěsí. Druhý pachatel zabije svého komplice za to, že nechal Shawna telefonovat. Všichni policisté poté vtrhnou na benzínku, ale najdou tam jen mrtvého pachatele. Gus a Jules v jednom autě a Henry s Lassiem v autě druhém začnou na silnici pronásledovat auto, ve kterém je Shawn a jeho únosce. Nakonec se jim podaří zachránit Shawna a zatknout lupiče. Ten spolu se svým mrtvým komplicem chtěl vykrást armádní vozidlo. Jeden z nich se nechal zaměstnat jako mechanik, aby mohl ztenčit podvozek. Pak by společně převrátili auto, vykradli ho a zapálili. Svůj plán si nejdřív chtěli vyzkoušet na zmrzlinářském autu, jenže když si šel Shawn ověřit svou teorii na skládku, kde bylo zmrzlinářské auto dáno po jeho "nehodě", setkal se tam s pachatelem, který když zjistil, že vše ví, Shawna postřelil a unesl.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Welcome All Again (Collective Soul)

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Toto je poprvé od pilotu, co Shawn použil pistoli.
Tato epizoda měla být vysílána jako třetí v pořadí.
Lassie řekne, že Shawna nemůžou vystopovat pomocí GPS, ale když Shawn volá Gusovi, můžeme vidět, že je má úplné WIFI připojení, takže je tu víc možností, jak ho najít, i kdyby GPS nefungovalo.
Když Shawn střílí, hlaveň pistole se vůbec nehýbe.
Je na rohožce v Shawnově bytě.
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Henry Spencer
Vedlejší postavy
malý Shawn
MacQuarrie
starší mechanic
žena se psem
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVýstřel do tmy
Původní názevShawn Takes a Shot in the Dark
Rok natočení2009
Premiéra16. října 2009
Česká premiéra31. července 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody