plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 1×08 – Shawn versus Rudý fantom (Shawn vs. the Red Phantom)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agentura Jasno vyšetřuje zmizení mladého vyznavače a fanouška komiksů.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Detektiv O´Harová dostala velení, protože její šéfka s Lassiterem odjeli na konferenci. O´Harová požádá Shawna o pomoc v případu, zmizelého osmnáctiletého mladíka Malona - ten se zatím pohřešuje jen 24 hodin, což ji neopravňuje k zásahu.

Malonova matka jim řekne, že byl poslední dobou jiný. Velmi usiloval o letní brigádu, ale pak na ni ani nenastoupil. V jeho pokoji si Shawn všimne zbytků omítky na jeho posteli. Ta mohla spadnout jen ze stropního světla, a když ho odstraní, vysype se na ně spousta peněz. Rozhodnou se najít Malona a jeho přátele, ale Shawn netuší kde hledat. Gus to kupodivu ví. Všiml si, že Malone je blázen do komiksů; a ve městě se právě koná obrovský kongres přívrženců komiksů. Problém je, že lístky jsou vyprodané a bez nich se nemohou dostat dovnitř. Shawn to ale zařídí.

Uvnitř zjistí, že Gus je blázen do komiksů a spoustu z místních účastníků zná. Shawn vystoupí na pódium a začne se předvádět jako médium. Nechá vyvolat dva Maloneovy kamarády, které hledá, a získá od nich klíč k jejich pokoji. Tam zjistí, že Malone žije dvojí život. Je totiž provozovatelem úspěšného internetového blogu Malcontent, kde se mimo jiné objevují recenze na nové komiksové filmy. Objevily se tam i dost tvrdé recenze na nový film „Rudý fantom“, o kterém dříve psal velmi pochvalně. Shawn si myslí, že Malone dostal od autorů filmu peníze za to, aby o filmu psal dobře a aby ho dobře přijali i fanoušci. Pak ale náhle obrátil. Shawn se sejde s Taliou, ženou z filmové společnosti, a řekne jí, co si myslí o podplácení a únosu Malonea. Když jdou za jejím šéfem, aby to vysvětlil, je pryč. Věci v kanceláři jsou zpřeházené a na stole je vzkaz, podle kterého Shawn pozná, že Taliin šéf byl také unesen.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když si Shawn a Gus kupují churros a posléze se baví o filmovém blogu, tak za nimi jde žena v modrém, která má ve své tašce ananas.

asistent Magická hlava
Narážky na další seriályvložit další narážku

Star Trek

Na konferenci má přijet George Takei a pořadatelé řeší, že pro něj nedodali čerstvé borůvky. Pořadatel (paradoxně v podání Davida Nykla, hvězdy "konkurenčního" seriálu Stargate) říká, že přeci nechtějí zklamat fanoušky Star Treku.
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Hostující hvězdy
sám sebe
Vedlejší postavy
malý Shawn
Leslie Breyfogle
Events Coordinator
Hiltz Kooler
Administrator
doktor Verma
fanoušek #1
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevShawn versus Rudý fantom
Původní názevShawn vs. the Red Phantom
Rok natočení2006
Premiéra25. srpna 2006
Česká premiéra16. července 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody