Agentura Jasno

Agentura Jasno (Psych) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Slepota

Právníka Roye navštíví doma jeho spolupracovník Toby, ale pak před jeho očima je unesen mimozemšťany. Do vyšetřování se pustí Gus se Shawnem i přesto, že pro ně bude těžké zůstat objektivními, neboť odmala věří v UFO.

Kluci jdou navštívit svého nerdovského kamaráda z dětství Dennise. Jaké je jejich překvapení, když vidí, že Dennise již není oplácaný, je bohatý, má nádhernou manželku a navíc se o UFO a podobné věci nezajímá. Když jeho manželka odejde, ukáže klukům svoji tajnou kancelář, kde má schované všechny svoje věcičky - perfektní techniku, originální věci ze Star Treku... Ve skutečnosti s tím nesekl, jen to tají před svou manželkou, protože se bojí, že by ho opustila. Dennis jim přes počítač ukáže, že v době, kdy byl unesen Royův spolupracovník, byl opravdu nad jeho domem jakýsi kulatý předmět. Gus zavolá Royovi, že mu věří tu věc s UFEM. Roy hned vydá prohlášení do televize a je tam zmíněn i Gus se Shawnem. Jdou na stanici, kde jim Henry sdělí, že Roy chce zažalovat jednu textilní firmu za vypuštění chemikálií. Také je informuje o tom, že Roy bere prášky na úzkost a díky nim je náchylný na psychózy, dokonce už tvrdil, že UFO viděl. Navíc na stanici Lassie s Jules vyslýchají Royova spolupracovníka Tobyho, který tvrdí, že odjel domů a celá příhoda nejspíš byla způsobena tím, že Roy vynechává své léky, i když mu je nosí až pod nos. Dennis ukáže přes počítač klukům Tobyho, aby ho mohli špehovat. Shawn si všimne, že Toby převzal všechny Royovy případy, proto je dost možné, že navodil pomocí léků jednu z Royových psychotických příhod. Kluci jdou za Tobym, než ho dohoní, spadne před ně ze střechy. Jeho smrt je považována za sebevraždu, neboť hodinu před smrtí převedl veškeré své peníze na charitu. Kluci chtějí vyšetřovat Tobyho úmrtí, ale Henry je nechce najmout, neboť je celé oddělení, díky reportáži o UFU, považuje za vesnické idioty. Jdou tedy za patologem a ten jim řekne, že Toby před svou smrtí spolkl flešku, která je teď ale u Lassieho. Dennis, nabouraný do policejního systému, zmrazí Lassiemu počítač a může si tak prohlídnout obsah flešky. Z ní zjistí, že si Roy myslí, že textilní firma záměrně vypustila do půdy chemikálie. Dennis odmítne návštěvu zničených pozemků, neboť by to neututlal před Molly, jeho manželkou. Kluci na místě přijdou na to, že firma vypustila chemikálie, aby vyhnala lidi z pozemků, pod kterými se nejspíš ukrývá ropa. Než stačí odejít, jsou zajati lidmi z firmy, kteří to mají celé na svědomí. Shawn vypiluje svůj dohad, který jim řekne. Že to oni podplatili Tobyho, aby znevážil Roye, a tak by jeho žaloba byla zametena pod stůl. Jenže když Toby zjistil, proč to po něm vlastně chtěli, chtěl vycouvat, a tak ho zabili. Už to vypadá, že kluci budou mít na mále, objeví se tam naštěstí Dennis a svou zbraní pár zločinců přepere, pak se však sám knockoutuje.
Na konci epizody Molly, manželka Dennise, načapá kluky společně s ním v jeho tajné kanceláři. K Dennisové úžasu se však přizná, že je stejný geek jako on.

Zajímavosti

Ananas více z této kategorie

Ve tvaru osvěžovače vzduchu, který se kývá z modelu rakety na poličce v Dennisově tajné kanceláři.

Narážky na další seriály

Battlestar Galactica

Shawn zmíní seriál při rozhovoru s kamarádem ze školy Dennisem. ("Dude, you have a replica of Captain Adama’s helmet from the original Battlestar Galactica.")

Star Trek: Nová generace

Gus zmíní seriál při rozhovoru s kamarádem ze školy Dennisem. ("And Levar Burton glasses from Star Trek.")

Battlestar Galactica

Dennisova žena Molly říká, že viděla každou epizodu původní Battlestar Galacticy asi tak 50x. ("Did you know I watched every single episode of the original Battlestar Galactica like 50 times?")

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
La.Volpe