plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 1×10 – Špatná konstelace (From the Earth to Starbucks)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agentura Jasno vyšetřuje záhadnou smrt astronoma...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Shawn má rande s dívkou. Během večera se dozví, že se zrovna den předtím rozešla s přítelem, protože ji podváděl. Shawn ale z různých maličkostí zjistí, že ji přítel nepodváděl, ale naopak ji chtěl požádat o ruku. Když dívka odejde, narazí Shawn ve stejném baru na Lassitera, který má notně upito, a řekne mu, že dnes jsou to dva roky, co se rozešel s manželkou. Lassiter mu prozradí, že před měsícem dostal případ astronoma, jehož smrt je podle koronera přirozená. Jemu na tom něco nesedí, nicméně má příkaz nechat to být. Druhý den se Lassiter tváří, jako že vůbec o ničem neví. Shawn se rozhodne vyřešit případ astronoma tak, aby zásluhy patřily Lassiterovi a o jejich pomoci nic nevěděl...

Shawn si domluví schůzku s vdovou po zemřelém astronomovi Briantovi. Ta mu řekne, že manžela podezírala z nevěry, ale pak tu myšlenku zapudila. Detektiv O´Harová je zahlédne, a když jí pak Shawn vysvětlí, že chce pomoci Lassiterovi, rozhodne se k němu přidat. Shawn chce pomoc i od Guse, ten však odmítá vzít další případ zdarma. Shawn ho ale potřebuje; ví, že chodí každý čtvrtek do observatoře. Gus je rozčilený, že o něm Shawn tolik ví, a tak se sem vydává v jiný den a dává si pozor, jestli ho Shawn nesleduje. Když dojde dovnitř, uvítá ho tam Shawn, který se vydává za pracovníka observatoře.

Shawn zjistí, že Gus chodí do observatoře hlavně kvůli Jessice, která je tam na praxi. Zařídí jim rande a sám jde uvést planetární show, kde vykládá naprosté nesmysly. Po chvíli nechá show běžet a jde na obhlídku. Sleduje uklízeče, který vykrádá šatní skříňky. Pak se dostane až do samotné observatoře, kde narazí na Huga, který tam dříve pracoval s Briantem. Hugo je sice dost upovídaný, ale Shawn si myslí, že něco tají.

Detektivovi O´Harové se mezitím podařilo do vyšetřování znovu zapojit Lassitera, který díky tomu jakoby ožil. O´Harová přišla na to, že Briant volal každý večer na stejné číslo. Shawn s Gusem zjistí, že to je telefon Jessicy, která s ním pravděpodobně chodila...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Během tiskové konference Hugo tvrdí, že objevil planetu podobnou Zemi, ale ze záběrů bylo patrné, že jeho teleskop na to není uzpůsoben. Dokonce ani nejlepšími dnešními teleskopy není možné přímo vidět planetu o velikosti Země okolo hvězd.
Na začátku je v baru za Shawnem světelný řetěz z ananasů.

Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
malý Shawn
malý Gus
Jessica
Vernon Stallings
Mary Vallery
Reporter #1
Reporter #2
Bryant Vallery
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠpatná konstelace
Původní názevFrom the Earth to Starbucks
Rok natočení2007
Premiéra26. ledna 2007
Česká premiéra30. července 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody