plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 4×12 – Vše o Juliet (Very Juliet Episode, A)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Juliet se domluvila se svým přítelem z vysoké, že se přesně za 7 let sejdou na nádraží. Juliet se ho však nedočká. Jelikož ale Scott byl úžasný přítel, nemůže Jules uvěřit, že by se neukázal, pověří proto Guse, aby jí ho pomohl najít, protože ona sama o něm na internetu nedokázala nic najít. Gus, ho má najít diskrétně, tak aby o tom Shawn nevěděl, jenže Shawn vpadne do kanceláře právě v okamžiku, kdy Gus hledá o Scottovi nějakou zmínku na internetu. Když Shawn zjistí, že Gus pro Jules někoho hledá, rozhodne se, že ho najde první a taky se mu to podaří. Jde za Jules s tím, že má pro ni jednu špatnou a jednu dobrou zprávu. Řekne jí nejdříve tu špatnou a to, že Scott je už po smrti, z toho se Jules zhroutí a odejde dřív, než jí Shawn stačí říct, že si myslí, že ale jeho smrt nebyla nehoda, ale vražda...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jeho "nehoda" totiž nebyla ani řádně vyšetřena, navíc k výbuchu došlo na opuštěném místě. Shawn zjistí, že někdo prodává na eBay sadu extrémně vzácných sošek, krom té co dal Scott Jules. Zjistí, kde ten prodávající bydlí, neboť si myslí, že je to ten onen vrah, co Scotta navíc ještě okradl. Jaké je ale jeho překvapení, když mu dveře otevře samotný Scott. Scott je totiž v programu na ochraně svědků. Byl totiž svědkem toho, jak Waring, známý gangster, zabil při policejní razii na něho, federálního agenta. Federální maršál je naštvaný, že Shawn odhalil místo pobytu Scotta, teď ho totiž musí přemístit, navíc je teď v ohrožení života, protože Waring má i z vězení velký vliv. Scott však odmítá se kamkoliv stěhovat, neboť se cítí jako ve vězení. Shawn s Gusem se vydají za Waringem do vězení, aby ho požádali, aby nechal Scotta na pokoji. Ten jim řekne, že ho nechá výměnou za to, že dokáží, že toho agenta nezabil. Našel ho, když už byl mrtvý. Gus, Shawn a Scott jdou proto na místo činu, tam jim Scott řekne, že tělo leželo jinak, než jak je nakresleno na zemi. Shawna tak napadne, kde by nenalezená kulka, která agenta zabila, mohla být. Vydají se do lesa, kde by v jednom stromě, kulka měla být. Když ji však najdou, někdo po nich začne střílet, a tak všichni utečou. Když se tam Shawn vrátí, aby policistům ukázal, kde kulka je, kulka je už pryč. Šéfka poté kluky seřve v kanceláři a vyjmenuje jim všechny přestupky, kterých se dopustili. Zároveň jim řekne, že Scott souhlasil s tím, že se vrátí do programu ochrany svědků. Shawn se rozběhne k oknu a vidí maršála u auta, všimne si však, že má na ruce smůlu, stejně tak jako má on od toho, jak šplhal po stromě. Shawn vyběhne z kanceláře a na svojí motorce začne pronásledovat vůz, po chvíli se mu podaří, aby auto zastavilo. Poté začne maršálovi vyprávět, co se stalo. Že on viděl nějakou postavu a vystřelil, poté se u agentova těla objevil Waring a vytáhl bouchačku, v té chvíli ale Waringa uviděl Scott. Když oba zmizeli, šel přemístit tělo a vše hodil na Waringa. Maršál omráčí Scotta a začne se prát se Shawnem, už to vypadá, že Shawn to schytá, ale Scott udeří maršála a ten padne k zemi.
Na konci se Juliet loučí na nádraží s odjíždějícím Scottem, který si teď musí srovnat život, neboť přišel o 5 let. Jules mu navrhne, že by se zas mohli setkat, tentokrát však za 3 roky, Scott jí ale řekne, že to je moc dlouhá doba, a tak se dohodnou na jednom.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Strung Out (Steve Perry)

I Don't Want to Know (The Breakups)

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Shawn a Juliet se procházejí v Plecas parku. Jeff Plecas je jeden z kameramanů tohoto seriálu.
Věta, co říká Shawn: "Chlape! Viděls, co jsem právě udělal?" Byla improvizací Jamese Rodaye.
Poprvé, co je na začátku epizody flashback do minulosti někoho jiného než Shawna.
Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, stromy rostou z vrchu a ne odspoda, takže spodní část s větvemi je ve stále stejné úrovni.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Mentalista

Shawn zmiňuje Simona Bakera, když se baví s Gusem o přikládání prstů k hlavě při svých vizích na policejní stanici. (Shawn: "I think it looks pretty sweet when Simon Baker does it." Gus:"Simon Baker doesn’t do it.")

Conan

Když chce Shawn zjistit čas, kdy útočník zaútočil na Scotta a Juliet, ptá se, zda to bylo před Conanem nebo po něm. ("What time are we speaking about? Before Conan or after Conan?")
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
J.T. Waring
federální maršál Daniel Wayne
Scott Seaver
počítačový operátor
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVše o Juliet
Původní názevVery Juliet Episode, A
Rok natočení2010
Premiéra10. února 2010
Česká premiéra13. srpna 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Autoři profilu epizody