plakát seriálu

Agentura Jasno

(Psych)

Epizoda 5×16 – Yang 3 v 2D (Yang 3 in 2D)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jedna žena jménem Allison tvrdí, že ji unesl Yin. Kluci jsou otrávení, že ji musejí vyslechnout, protože jim neustále někdo volá a píše, že setkali s Yinem. Allison jim všam ukáže fotku, kterou vzala při útěku, kde je malý Shawn s paní Yang, a tak se všichni vydávají na místo činu, kde byla Allison údajně držena, jenže v domě bydlí rodina s dětmi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Rodina se teprve včera vrátila z dvoutýdenní dovolené. Navíc fotka, kterou Allison ukradla je pravá, jen pozadí je změněné. Allison je odvedena k Henrymu domů, odkud ji ale unese Yin. Kluci požádají o pomoc paní Yang, ta chce na místo činu. Tam Shawnovi poradí, že někdy není vodítkem, co na místě Yin zanechá, ale co vezme. Shawn se rozhlídne po pokoji a zjistí, že jeho vojáček je posunut a míří na jeho desky, tam chybí jedna, na níž je písnička o ředitelovi a studentce. Policie se vydá na univerzitu, kam chodí Allison. Shawn si všimne přednášky na téma romantika, kterou zmínila Yang při svém projevu. Učitel Karl ale nepřišel do školy a je tam jiný, který ho zastupuje. Je tam pohádka, esej, kde je postava Allison, která na konci umře násilnou smrtí.Obdrží adresu, která je dostane na pole, kde je krabice s kazetami. Na kazetách jsou Maryho videodeníky. Mary zmiňuje, že Yang je možná pěšák, který vykazuje spíše znaky oběti než agresora. Možná, že z toho nic nespáchala. Henry s Madeleine, Shawnovou matkou, objeví fotku, na které je Shawn s Yang před domem o tři bloky dál. Shawn s Gusem vejdou do domu, kde na ně čeká Allison, ve skutečnosti pomocnice Yina. Se zbraní v ruce je dovede do místnosti, kde je připoutá k židlím. Pak jí Yin nařídí, aby odešla. Poté se otočí a my konečně vidíme, jak vypadá. Sám říká, že Allison bude jednou schopna opravdu velkých věcí. Yin je hodlá otrávit jedem. Yang zavede Juliet do domu, ale zmizí jí z dohledu. Jules narazí na Allison, kterou nakonec přepere. Shawn s Gusem požadují, aby jim před smrtí Yin vysvětlil, proč zrovna oni. Yin mu poví, že to Yang si ho oblíbila už v dětství a že zničila jeho důvěru, když ho podrazila, aby zachránila jeho matku. Do toho tam vejde Yang a nazve Yina svým otcem. Pak se spolu začnou bavit, Yang žádá o odpuštění a když si mu sedne na klín, vrazí do něj jehlu s jedem.
Shawn uklidňuje Jules ve vyslýchací místnosti, že i dalšího zabijáka zvládnou, protože mají jeden druhého. Pak se políbí a Shawn odejde. Vše vidí Lassie, který je z toho pořádně šokovaný.

Hudba v epizoděvložit další píseň

The Headmaster Ritual (The Smiths)

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Shawn řekne, že videodeník Maryho byl pořízen dva dny před jeho smrtí. Deník je z 30. července, ale Mary umřel 24. února.
13:59: Maličký ananas na lince v Henryho kuchyni pod oknem vedle béžové nádoby.
Narážky na další seriályvložit další narážku

One Tree Hill

Mary prohlásí o One Tree Hill, že je to mizerná napodobenina Dawsonova světa. (It's a poorly executed Dawson's Creek. Why would they do that?!)

Sezame, otevři se

Shawn s Gusem mluví o Sesame Street během svého únosu. ("What is that – a Sesame Street reference?")

Perfect Strangers

Shawn se ptá Yanga, zda si pamatoval dialogy z každé epizody Perfect Strangers. ("Memorized episodes from Perfect Strangers, line by line?")
Hlavní postavy
Shawn Spencer
Burton 'Gus' Guster
Carlton 'Lassie' Lassiter
Juliet 'Jules' O'Hara
Karen Vick
Henry Spencer
Vedlejší postavy
technik na místě činu
Yin / profesor Karl Rotmensen
Marlowe Viccellio
malá sestřička
Allison Crowley
student nerd
Madeleine Spencer
pan Yang
malý Shawn
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevYang 3 v 2D (neoficiální název)
Původní názevYang 3 in 2D
Rok natočení2010
Premiéra22. prosince 2010
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka43 minut
Autoři profilu epizody