Akta X

Akta X (X-Files, The) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Jeden syn (2)

Agenti Mulder se Scullyovou zjišťují pravdu o Syndikátu.

Pohled do minulosti: Je 13. říjen 1973. Uvnitř velkého hangáru se sešli členové Syndikátu spolu se svými rodinami. Dveře hangáru se otevřou a dovnitř vstoupí malí šedí mimozemšťané - kolonisti. Popojdou k členům Syndikátu a "kouřící muž" před ně položí americkou vlajku.

Agent Mulder zatím ve svém bytě míří zbraní na Cassandru, ale dveře se rozletí a dovnitř vstoupí několik mužů oblečených v ochranných oblecích. Tvrdí, že jsou z Centra kontroly chorob. Přichází i Diana Fowleyová, která tvrdí, že Mulder, Scullyová a Cassandra byli infikovaní neznámým virem. Převezou je na vojenskou základnu, kde se musejí podrobit dekontaminaci (Cassandru drží odděleně od Muldera a Scullyové). Fowleyová agentům prozradí, že jednotku zavolal agent Spender. Scullyová dochází k přesvědčení, že nikdo z nich ve skutečnosti není infikovaný, a chce vidět Cassandru. Ke Cassandře ji však nepustí. Scullyová má podezření, že Cassandru opět unesli, aby na ní pokračovali v testech.

Krycek "kouřícímu muži" řekne, že muži bez tváře zaútočili nejspíš proto, že chtějí získat Cassandru a oddálit tak příchod kolonistů na Zemi. "Kouřící muž" členům Syndikátu navrhne, aby podnikli kroky ke spuštění kolonizace. Je to poslední možná cesta, jak se zachránit a opět spatřit členy svých rodin, které jim před roky kolonisti vzali jako záruku spolupráce.

Na základně Mulder najde Maritu Covarrubiasovou. Ta připouští, že na ní provedli testy a infikovali ji černým olejem, aby vyzkoušeli vakcínu. Mulder si uvědomuje, že členové Syndikátu získali čas tím, že kolonistům slíbili, že pro ně vytvoří hybridy, a při práci na hybridizaci zároveň tajně pracovali na vytvoření vakcíny proti černému oleji. Agentovi je jasné, že jakmile se kolonisté dozvědí, že zdařilý hybrid existuje, kolonizace bude zahájena...

Zajímavosti

Pokračování epizody Dva otcové.

Typ epizody více z této kategorie

Mytologická epizoda.

Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Sledovanost premiéry
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon