plakát seriálu

Akta X

(The X-Files)

Epizoda 6×12 – Jeden syn (2) (One Son)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agenti Mulder se Scullyovou zjišťují pravdu o Syndikátu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Pohled do minulosti: Je 13. říjen 1973. Uvnitř velkého hangáru se sešli členové Syndikátu spolu se svými rodinami. Dveře hangáru se otevřou a dovnitř vstoupí malí šedí mimozemšťané - kolonisti. Popojdou k členům Syndikátu a "kouřící muž" před ně položí americkou vlajku.

Agent Mulder zatím ve svém bytě míří zbraní na Cassandru, ale dveře se rozletí a dovnitř vstoupí několik mužů oblečených v ochranných oblecích. Tvrdí, že jsou z Centra kontroly chorob. Přichází i Diana Fowleyová, která tvrdí, že Mulder, Scullyová a Cassandra byli infikovaní neznámým virem. Převezou je na vojenskou základnu, kde se musejí podrobit dekontaminaci (Cassandru drží odděleně od Muldera a Scullyové). Fowleyová agentům prozradí, že jednotku zavolal agent Spender. Scullyová dochází k přesvědčení, že nikdo z nich ve skutečnosti není infikovaný, a chce vidět Cassandru. Ke Cassandře ji však nepustí. Scullyová má podezření, že Cassandru opět unesli, aby na ní pokračovali v testech.

Krycek "kouřícímu muži" řekne, že muži bez tváře zaútočili nejspíš proto, že chtějí získat Cassandru a oddálit tak příchod kolonistů na Zemi. "Kouřící muž" členům Syndikátu navrhne, aby podnikli kroky ke spuštění kolonizace. Je to poslední možná cesta, jak se zachránit a opět spatřit členy svých rodin, které jim před roky kolonisti vzali jako záruku spolupráce.

Na základně Mulder najde Maritu Covarrubiasovou. Ta připouští, že na ní provedli testy a infikovali ji černým olejem, aby vyzkoušeli vakcínu. Mulder si uvědomuje, že členové Syndikátu získali čas tím, že kolonistům slíbili, že pro ně vytvoří hybridy, a při práci na hybridizaci zároveň tajně pracovali na vytvoření vakcíny proti černému oleji. Agentovi je jasné, že jakmile se kolonisté dozvědí, že zdařilý hybrid existuje, kolonizace bude zahájena...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Pokračování epizody Dva otcové.
Mytologická epizoda.
Hlavní postavy
Dana Scullyová
Fox Mulder
Walter Skinner
Hostující hvězdy
agentka Diana Fowleyová
Vedlejší postavy
Melvin Frohike
Muž s cigaretou
John Fitzgerald Byers
Richard 'Ringo' Langly
Alex Krycek
Marita Covarrubiasová
speciální agent FBI Jeffrey Spender
asistent ředitele FBI Alvin Kersh
Cassandra Spenderová
stařec
stařec
William Mulder
hlavní chirurg
zdravotní sestra
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJeden syn (2)
Původní názevOne Son
Rok natočení1998
Premiéra14. února 1999
Česká premiéra24. srpna 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry16 570 000 diváků
Autoři profilu epizody