Akta X

Akta X (X-Files, The) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Podstata (1)

Agenti Mulder a Doggett musejí spojit síly, aby vyšetřili žhářský útok na genetickou laboratoř, při kterém přišel o život jeden z lékařů. Ten se podílel na experimentech s mimozemskými embryi.

Scullyová pořádá ve svém bytě oslavu u příležitosti brzkého narození svého dítěte. Její matka pozvala i údajnou dětskou pečovatelku Lizzy Gillovou, aby Scullyové pomáhala. Ve chvíli, kdy je Scullyová zaneprázdněna, vymění nepozorovaně Lizzy léky v její ložnici...

V budově společnosti Zeus Genetics se objeví Billy Miles. Doktor Lev právě v rukou drží novorozeného mimozemšťana, Billy ho zabije a podpálí laboratoř. Poté, co se Mulder o požáru dozví, navštíví Doggetta a vysvětlí mu, že v laboratoři pracoval doktor Lev společně s bývalým lékařem Scullyové, doktorem Parentim. Scullyová je podezřívala, že tam provádějí nepovolené pokusy. Policie zjistí, že v laboratoři zahynul doktor Lev, a Mulder s Doggettem jedou proto do ordinace doktora Parentiho. Tam je čeká hrůzný nález - nádoby s deformovanými plody.

Scullyová mezitím doma užije připravené léky a poděkuje Lizzy za pomoc. Ta se s ní rozloučí a venku nastoupí do auta, které řídí Duffy Haskell.

Mulder s Doggettem jedou znovu vyslechnout Parentiho. V jeho pracovně vyruší Billyho, který Parentiho právě zabil - a nyní zaútočí na Muldera. Doggett si všimne velké jizvy na Billyho krku. Několikrát na něj vystřelí, ale s Billym to vůbec nic nedělá. Doggett se tedy schová a Billy odchází.

Raněný Mulder vysvětlí Doggettovi a Scullyové, že Billy se stal jakýmsi mimozemským replikantem. Byl unesen a po návratu se přetransformoval. Mulder tvrdí, že Billy nejen ničí všechny důkazy, ale zároveň hledá nové stopy. Při vyšetřování vychází najevo, že Duffy spolu s Parentim monitorovali těhotenství Scullyové. Není jasné, kdo je vlastně otcem jejího dítěte, ani jak je možné, že otěhotněla, když původně byla neplodná.

Mulderovi dojde, že Scullyová je v ohrožení, a snaží se ji odvézt z domova do bezpečí. V tu chvíli je však začíná pronásledovat Billy...

Zajímavosti

Typ epizody více z této kategorie

Mytologická epizoda.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon