Akta X

Akta X (X-Files, The) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Sám

Agentka Scullyová odchází na mateřskou dovolenou a Doggettovi je přidělena nová partnerka, které sice chybějí zkušenosti, zato má ale dokonale nastudované případy Akt X. Při pátrání po dvou zmizelých osobách se však oba agenti ztratí taktéž, a na scénu se musejí vrátit agenti Mulder a Scullyová.

V Ellicottu je už tma a hustě prší. Gary Sacks je na návštěvě u svého otce Ariena, který je odkázaný na vozíček a nemocné srdce má napojené na přístroj. Gary je zrovna v kuchyni, když náhle uslyší tón přístroje, který oznamuje, že otec zkolaboval. Vběhne do obývacího pokoje, ale otec tam není. Vtom Gary uslyší podezřelý zvuk a na zemi uvidí jakéhosi tvora...

Scullyová v kanceláři Akt X vyklízí svůj stůl, protože se chystá na mateřskou dovolenou. Na její místo nastupuje nová agentka Leyla Harrisonová, která má s Doggettem vyřešit případ vraždy ve státě New York.

Za hlavního podezřelého z vraždy Ariena, který byl nalezen mrtvý v lese za svým domem, je považován jeho syn Gary, protože beze stopy zmizel. Doggettovi to však nedává smysl. V domě na podlaze, a poté i venku, nalezne Doggett jakýsi sliz a pošle jej na rozbor do laboratoře. Dál prohledává les, až dojde ke zdánlivě opuštěnému domu. Zaregistruje však v domě pohyb a společně s Leylou se poté snaží vyhnat ven podivného tvora, ale Leyla náhle záhadně zmizí. Doggett ji hledá v lese - a spadne do podzemní chodby. Tam mu neznámý plazivý tvor plivne do tváře nějakou tekutinu, stejně jako Leyle, s níž se Doggett v podzemí setkává.

Mezitím se do pátrání po zmizelých agentech zapojují i Scullyová a Mulder. Scullyová při pitvě Ariena zjistí, že byl oslepen jedem, který pravděpodobně vyprodukoval nějaký plaz. Jed obsahuje neznámou bakterii, která rozkládá kosti a tkáň oběti, zatímco z kůže se stane pevná forma, z níž pak plaz vypije obsah.

Mulder se při svém pátrání setkává se Stitesem, majitelem okolních pozemků, a také záhadného domu, kde zmizela Leyla. Stites Mulderovi tvrdí, že je biolog, takže pokud by se v okolí vyskytovalo nebezpečné zvíře, jistě by o tom věděl...

Zajímavosti

Typ epizody více z této kategorie

Samostatná epizoda.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon