plakát seriálu

Akta X

(The X-Files)

Epizoda 7×02 – Šestý zánik II. (3) (Sixth Extinction II, The: Amor Fati)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agent Mulder je podroben riskantní operaci. Agentka Scullyová se dovídá šokující pravdu o jeho poslání, které ovlivní budoucnost lidstva.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do nemocnice k Mulderovi přichází jeho matka. Je nešťastná, když se od doktora Harrimana dozvídá, že nevědí jak mu pomoci. Jeho matka odchází a do pokoje vejde Kuřák. Vyndá injekci a její obsah vstříkne Mulderovi do hlavy. Mulderův stav se okamžitě zlepší.

Mulder se následně probere až v autě, které řídí Kuřák. Ten mu říká, že se ocitl ve velkém nebezpečí. Mulder mu stále nevěří.

Mulder na pláži pozoruje malého chlapce, který z písku postavil velkou vesmírnou loď. Zdvihne se přílivová vlna a voda celé dílo zničí. Mulder chlapce povzbudí, že se nesmí vzdát a musí začít znovu. Poté se Mulder probudí ve svém novém domově. Znovu k němu přicházejí další lidé, setkává se i se svou sestrou. Jenže to všechno jsou jen jeho sny. Mulder ve skutečnosti leží v místnosti budovy Ministerstva obrany připoutaný k jakémusi mechanismu ve tvaru kříže. Opodál stojí Diana a Kuřák, který jí říká, že je hrdý, že Mulder je už nyní částečně mimozemšťan a je imunní vůči mimozemskému viru - černému oleji - který sehraje důležitou roli při kolonizaci planety. Mulder je klíčem k budoucnosti.

Mezitím unavená Scullyová usne v kanceláři. Přichází Kritschgau, probudí ji a řekne, že na Muldera měl otisk povrchu artefaktu jako zdroj energie vliv důsledkem toho, že před dvěma lety byl vystavený účinku černého oleje, který se v něm reaktivoval. Jejich hovor přeruší telefonát od Skinnera, který Scullyové oznámí, že Mulder beze stopy zmizel z nemocnice.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Mytologická epizoda.
Hlavní postavy
Dana Scullyová
Fox Mulder
Walter Skinner
Hostující hvězdy
agentka Diana Fowleyová
Vedlejší postavy
Muž s cigaretou
Alex Krycek
Skinnerova asistentka
muž z Pentagonu
Dr. Harriman
Michael Kritschgau
záchranář
chlapec ze snu
chlapec ze snu
muž s bradkou
agent Flagler
Samantha Mulderová
Teena Mulderová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠestý zánik II. (3)
Původní názevSixth Extinction II, The: Amor Fati
Rok natočení1999
Premiéra14. listopadu 1999
Česká premiéra3. ledna 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry16 160 000 diváků
Autoři profilu epizody