plakát seriálu

Akta X

(The X-Files)

Epizoda 6×20 – Tři experti (Three of a Kind)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Osamělí střelci - Frohike, Byers a Langly se po mnoha letech setkávají se Susanne Modeskiovou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Byers vypráví o tom, jak sní o dokonalém životě. V jeho snu je jeho manželkou Susanne Modeskiová a mají spolu dvě malé dcerky. Sen však skončí a jediné, co mu zůstane, je snubní prsten, který leží v jeho dlani.

Osamělí střelci (Frohike, Byers a Langly) se ubytují v hotelu, kde se koná setkání smluvních partnerů, pracujících na výzkumu počítačových technologií pro vládní účely. Střelci však na konferenci nebyli pozvaní. K jejich pokoji přijdou dva chlapíci, Jimy a Timmy, a pozvou je na večeři. Ukáže se, že Byers nalákal Osamělé střelce na konferenci jen proto, že doufá, že se tu po letech opět setká se Susanne Modeskiovou. Během večeře Byers skutečně Susanne v kasinu spatří, ale nepodaří se mu s ní navázat kontakt.

Mulder volá uprostřed noci Scullyové a oznámí jí, že Osamělí střelci přišli na něco velkého, a proto musí Scullyová odjet do Las Vegas za nimi. Ve skutečnosti však nevolá Mulder, ale Osamělí střelci, kteří pomocí počítače napodobili Mulderův hlas. Později vidí Byers Susanne znovu. Do jejího hotelového pokoje vstoupí muž a ona ho políbí. Střelci se dostanou do hotelového počítače a zjistí, že pokoj patří Grantovi Ellisovi. Byers se nutně chce dostat do místnosti, ve které se konference koná a kam mají přístup jen vybraní lidé. Jimmy ví jak a proplazí se přes větrací systém až k místnosti. Je překvapený, když v místnosti uvidí i svého přítele Timmyho. Ochranka však Jimmyho chytí a Timmy ho něčím píchne do krku. Krátce nato Jimmy skočí pod autobus. Přijíždí Scullyová a marně se pokouší dovolat Mulderovi. Provádí pitvu Jimmyho, při níž jí Timmy píchne do krku stejnou látku jako Jimmymu. Je to droga, po které nemá oběť žádné zábrany a podvolí se všemu. Také Langly se stane Timmyho obětí, ale z důvodu, aby se dostal na konferenci a zastřelil Susanne, která drogu vynalezla...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Samostatná epizoda.
Hlavní postavy
Dana Scullyová
Fox Mulder
Vedlejší postavy
Melvin Frohike
John Fitzgerald Byers
Richard 'Ringo' Langly
Morris Fletcher
Malý Fritz
červenovlasý muž
řidička autobusu
Susanne Modeskiová
James 'Jimmy' Belmont
Velký Fritz
Grant Ellis
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTři experti
Původní názevThree of a Kind
Rok natočení1998
Premiéra2. května 1999
Česká premiéra21. září 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry12 930 000 diváků
Autoři profilu epizody