Akta X

Akta X (X-Files, The) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Tři slova

Před Bílým domem je zastřelen muž a to, co vypadá jako nešťastná náhoda, se později ukáže jako záměrný čin. Muž byl jedním ze stoupenců kultu UFO, jehož vůdce posléze přinutí agenta Doggetta, aby mu pomohl získat informace o mimozemšťanech, kteří "již jsou mezi námi".

Před branou vedoucí na pozemek Bílého domu stojí skupinka lidí s fotoaparáty. Jeden muž tajně přeleze plot a běží k rezidenci amerického prezidenta. Ještě venku na trávníku ho však zadrží strážníci z prezidentské ochranky a srazí ho k zemi. Muž křičí, že musí mluvit s prezidentem, protože cizinci z vesmíru se chystají ovládnout Spojené státy. Vtom zazní výstřel. Muž se zcela nepochopitelně zastřelil vlastní zbraní. Jeho teď už bezvládná ruka svírá CD, na kterém jsou perem napsaná slova: "Bojujte s budoucností"...

Mulder je v nemocnici a dotýká se ran, přičemž se mu myslí prohánějí děsivé vzpomínky na to, jak ho na mimozemské lodi krájeli na kusy. Do pokoje vejde Scullyová spolu s doktorem Limomem. Doktor považuje Mulderovo uzdravení za minimálně stejně neuvěřitelné jako to, jak vstal z mrtvých. Scullyová Mulderovi prozradí, že mozková nemoc, kterou trpěl následkem operace, je pryč. Transfuze a antivirové léky, které mu s nimi podávali, pomohly jeho tělu zbavit se viru, který ho ovládal. Zdá se, že se všechny jeho rány spontánně léčí. Jeho zdravotní stav je zkrátka výborný. Scullyová Muldera odveze do jeho bytu. Mulder vstoupí dovnitř a zdá se mu, že se tam něco změnilo. Konečně se Mulder posadí a Scullyová se mu upřímně svěřuje, jak se v poslední době cítila - po jeho únosu i po pohřbu. Se slzami v očích se přiznává, jak moc toužila po tom, aby se vrátil… Mulder má však na srdci něco, co ho velmi trápí. Vůbec netuší, kde je teď jeho místo v životě, a jen s velkými problémy si zvyká na všechny změny okolo.

Ve federálním nápravném zařízení v okrese Perkey ve Virginii strážník Absalomovi k jeho cele přinese knížku. Absalom si po chvíli knížku vezme. Je to kniha o přicházející apokalypse, uvnitř které Absalom najde vystřižený článek z novin o úmrtí jednoho z komisařů majících na starosti sčítání lidu – Howarda Salta, který umřel na trávníku přímo před Bílým domem.

Doggett a Skinner přicházejí do Kershovy kanceláře. Kersh jim říká, že Scullyová ho oficiálně požádala o znovupřidělení Muldera na oddělení Akt X...

Zajímavosti

Typ epizody více z této kategorie

Mytologická epizoda.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon