plakát seriálu

Akta X

(The X-Files)

Epizoda 6×13 – Zlá voda (Agua Mala)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agenti Mulder se Scullyovou bojují proti vodě, která zabíjí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na Floridě zuří hurikán Leroy. V domě na pobřeží prosákne voda dovnitř a žena volá syna, aby jí pomohl vodu odčerpávat. Náhle se z podlahy vynoří chapadla a stáhnou chlapce a poté I ženu do vody.

Arthur Dales poslouchá zprávy o hurikánu. Zavolal Mulderovi, protože mu telefonovala sousedka, že v domě něco zaútočilo na jejího manžela. Mulder přichází I se Scullyovou, ta si ale myslí, že tento nový „případ“ je jen ztráta času. Neexistují žádné důkazy o útoku záhadné mořské příšery na ženina manžela, ale záhadou je, že oba manželé jsou teď nezvěstní. Navíc jim nemůže pomoct ani místní policie, ta má spoustu problémů kvůli hurikánu.

Agenti se vydají do domu nezvěstných manželů Shipleyových, v domě však nikoho nenajdou. Netuší však, jak se manželé dostali ven, když dveře byly zatarasené zevnitř. Mulder v domě objeví sliz a také mokrého kocoura. Náhle dovnitř vtrhne zástupce místního šerifa s namířenou zbraní – myslí si, že jsou zloději. Vše se ale vysvětlí, a když se později rozejdou, kocour Shipleyových se ukryje v zástupcově autě. Zástupce odjíždí prohlédnout další dům, kde objeví muže pokrytého jakousi bílou hmotou – a náhle ho chytí za krk bílé průsvitné chapadlo.

Mulder a Scullyová se zatím v autě dohodnou, že se vrátí k Dalesovi. Cestou se ale zhorší počasí a oni se schovají ve stejném domě, do kterého před nimi vstoupil šerifův zástupce. Najdou ho tam ležet v bezvědomí. Scullyová provede tracheotomii a tvrdí, že se do jeho těla prostřednictvím vody dostal nějaký cizí organismus. Volá pomoc vysílačkou, ale její příjezd stále komplikuje hurikán.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Samostatná epizoda.
Hlavní postavy
Dana Scullyová
Fox Mulder
Vedlejší postavy
George Vincent
zástupce šerifa Greer
Angela Villarealová
Walter Suarez
Sara Shipleyová
Evan Shipley
Arthur Dales
strážník
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZlá voda
Původní názevAgua Mala
Rok natočení1998
Premiéra21. února 1999
Česká premiéra25. srpna 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry16 910 000 diváků
Autoři profilu epizody