plakát seriálu

Ally McBealová

(Ally McBeal)

Názory uživatelů

Ally McBeal

Další můj oblíbený seriál, Ally McBeal je asi životní role Calisty Flockhart a těžko bude vycházet z jejího stínu. Pokaždé mě dostávaly představy a vidiny hlavní postavy. Nejvíce jsem si asi oblíbila Elaine, která mě pokaždé dostala se svými vynálezy. Ale i ostatní postavy byly super, ať už Piškot, Fish nebo Ling, všechny do jednoho jsem měla ráda. Vždycky když se rozhodnou tento seriál reprízovat, neváhám a sleduju ho aniž bych vynechala jediný díl. Když některé postavy byly vyměněny už se mi to nelíbilo tolik jako na začátku, ale i tam byly světlé momenty. Bez Georgie, Billyho a Renee už to nemělo ty grády jako na začátku, ale i přesto jsem to sledovala. Konec mě lehce překvapil a docela i zklamal....

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak to vidím já...

Docela to jde. Někdy se i zasměju, i když většinou jen sedim a koukám... ale i to stačí ke spokojenosti.

Nejvíc jsem se nasmál u počítačových triků, kterými se nijak neplýtvá (v těch lepších dílech) a které jsou většinou spuštěny v ten správný okamžik. Byl to náznak originality a sympatické zpestření.

Navíc některé epizody a nápady v nich jsou vážně originální, nejen v náznaku. Celkově zkrátka překvapivě dobrý seriál, který se dá doporučit, pokud ovšem netrváte na nepřerušené inteligence atd..
Navíc si můžete najít sympatické postavy, kterým budete fandit a které budete mít rádi, což ne každý seriál dokáže.
Jen mě mrzí, že poslední řady už se tolik nevydařily a ke konci už mě Ally tolik nebavila.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Every Breath You Take

Zmatený, koktající, vodu nalévající, nosem pískající perfektní právník John Cage, vrčící, nepříjemná Ling, ke všemu se přitočící, "snadná" a vnadná, ve feromonech snad vykoupaná Elaine, na laloky, jamky a peníze fixovaný Richard, ledová královna Nell a nad tím vším posmutnělá Ally McBealová, která je v duši stále dítě, které si hraje se svojí životní láskou Billym. Zkrátka nejlepší seriál z právnického prostředí, právě proto, že o soudy v něm jde až ve druhém sledu. Když mi bylo o pár let méně, chtěl jsem být právník a myslel jsem, že neexistuje lepší seriál. Druhé zhlédnutí po letech už mi trochu otevřelo oči a vidím, že se občas lehce tempo unaví, ale nemůžu vynechat jediný díl a u těch nejlepších žasnu nad tím, jak úžasné postavy a zápletky se dají vymyslet. A i dneska bych dal cokoli za to mít tuhle partu za kamarády či kolegy. Všechno, co tu říkám, přesto má několik "ale". Po jedné velmi dobré a třech úžasných sériích totiž přichází nešikovná a křečovitá pátá sezóna plná castingových změn, která v mnoha ohledech celkový dojem silně sráží. Z Ally McBeal je v tu ránu čistý průměr, ale první čtyři parádní série nám nikdo nevezme. A po úplně poslední scéně onen stesk po opětovném zhlédnutí tak jako tak zafunguje.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Všetko raz upadne

Ally McBealová bola pre mňa, moźno práve preto, že som žena, zo začiatku neskutočne blízky seriál, ktorý bol vtipný, ale takým tým spôsobom viditeľného prevedenia vnútorného sveta.

Avšak, taký dojem mu vydržal len niekoľko sérií. V štvrtej ho zachránilo už len to, že prišla istá nová postava, čo mohlo dopadnúť skvele, keby sa istý herec nenechal vyhodiť a nezboril to, čo sa stavalo celú sériu.

Potom, už je to len na plač. Najmä koniec, a nie od dojatia.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Škoda toho konce ...

Jako povětšinou zvukový podkres k práci neurazí. Jeden tedy musí žasnout, jak to soudnictví v té americe šlape jako na drátkách a jaké - povětšinou kraviny - se tam řeší jako na běžícím pásu.. .
Bohužel poslední série tomu dala tak na prdel, že musím jít s hodnocením ještě níž. A hodnotit jen pátou sérii, tak je to čistokrevný odpad, tady bylo špatně prostě úplně všechno, dobré postavy buď pryč nebo upozaděny, nové postavy divné, nevýrazné, nesympatické, vtip pryč, nadhled a lehkost pryč, dobrá nálada při sledování pryč nadobro..

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Škoda toho konce

U všech dílů Ally platí hláška: Škoda toho konce. Bohužel, sem tam se význam této hlášky liší. Ally je úžasný seriál. Od prvních dílů po hoooodně dlouhou dobu. Když jakýkoli z dílů končí, člověku se chce skoro až plakat, že už je konec, jak je Ally gniální.
Ovšem, u nejnovějších řad je význam takový, že je škoda, že je vůbec točili. Ano, člověk se u každého dílu několikrát "zařehtá"... Ale ta pravá, inteligentní atmosféra Ally, ten inteligentní humor se tvůrci snaží tak zoufale udržet,až se jim úspěšně daří vytvořit dost trapných scén, které k původní Ally prostě nepatří. Těm prvním koncům, bych dala 100%.. Ale kvůli těm posledním koncům, snižuji na 80.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Souhlasím

Souhlasím s většinou zde přidaných názorů. Ally jsem si zpočátku zamilovala. Společné záchodky, Allyiny představy, Fischismy a úžasný Piškot se svým "pika, pika"... Ale když tohle všechno srovnáte třeba s V. sérií, která právě běží na ČT, chce se Vám plakat. Ally má náhle dceru ze zkumavky a starý právnický tým nahradil tým nový, který už tam prostě nepasuje. U každé druhé scény si říkám: "proboha, co je to zase napadlo...". Kdybych mohla hodnotit zvlášť Ally původní a Ally novou, bylo by to, jak se říká, "sto a jedna". Tak jsem to tak nějak zprůměrovala.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ally

1. série (1997 - 1998)
Tenhle seriál je prostě šílenost. Blbost od začátku do konce, ale zároveň to člověka donutí dívat se na každý nový díl. Všechny postavy jsou mile trhlé a z pusy jim vychází často takové hovadiny, že nad tím člověk kroutí hlavou. Ale cílem seriálu je pobavit, což se u Ally stoprocentně daří. Osobně mě nejvíce zaujal Allyin imaginární svět, kde vidí a slyší různé věci, a tento svět je pro mě tak nepředstavitelný, že se u toho nasměju jako u ničeho. Není to typický právnický seriál, ale stojí za to.
Celkově: 75%

2. série (1998 - 1999)
Druhá série bude pro mě vždy nezapomenutelná díky pár dílům, ve kterých se objevuje Johnova žabka. Tyto scény byly přímo boží, konečně jsem se jednou opravdu zasmála. Bezkonkurenční byla ta scéna, kdy si Nelle s Georgeou přehazují žábu na záchodech a Richard pak otevře dveře. LOL... Nelle a Ling jsou skvělé nové postavy, které děj dobře oživily. Naopak Billy s Georgeou už začínají být trochu protivní, pořád mají nějaké problémy... Možná reálné, ale ne moc zábavné.
Celkově: 80%

3. série (1999 - 2000)
Třetí série se mi zdála asi nejslabší. První půlku mě neskutečně štval Billy s tou jeho peroxidovou hlavou. Pak jsem si teda hodně zaplakala u pohřbu, tato episoda byla skvělá a smutná. A druhá polovina série s novým advokátem, no, líbil se mi jeho premierový díl, kdy se hádá s Ally, ale jinak nemastné neslané. Z této série mi nic (kromě pohřbu) neutkvělo v paměti.
Celkově: 65%

4. série (2000 - 2001)
Pravděpodobně má nejoblíbenější série. Ally konečně našla chlapa a my všichni si ho užíváme s ní. Larry je prostě kus a navíc nejlepší charakter pod sluncem. A všichni pláčeme s Ally, když odjíždí do Detroitu a nechává jí sněhuláka. Ten konec se mi moc nelíbil, zdálo se mi, že to tam nebylo nějak tak ukončené. A vůbec jsem nepochopila, proč se poslední díl jmenoval The Wedding, ale to celkovému hodnocení moc neubírá.
Celkově: 90%

5. série (2001 - 2002)
Opravdu nemám ráda to, jak postavy mizí bez vysvětlení. Prostě v jednom díle jsou a v dalším ne. Docela by bodlo, kdybychom věděli, kam se poděla Georga, Renee, ... Poslední díl jsem si představovala úplně jinak, tak nějak jsem věřila v happy end, možná že všichni budou sedět dole v baru a smát se a vzpomínat, ale tohle jsem rozhodně nečekala. Nevím, co mám s posledními díly seriálů, ale vždycky mě dostanou do kolen a celé je probrečím. Ally nebyla vyjimkou. Jelikož jsem na Bygones koukala ve dvě ráno, musela jsem se hodně držet, abych nebrečela nahlas a nevzbudila tak celý barák, ale brečela jsem fakt hodně. Thank you Ally, it's been pleasure to watch you.
Celkově: 85%

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Popojedem....

Myslím že tenhle seriál zbořil pár bariér co je v seriálu přípustné a co ne, dále vzbudil diskuze o anorexii a hlavně pobavil mnoho lidí a nejen svobodných žen. První epizody jsou celkem nevinné ale postupně se tvůrci podle mého snažili více "tlačit na pilu" a právě to asi nejvíc vadilo. Každopádně velmi kvalitní seriál s výborným výběrem hudby. Soundtracky k seriálům jsou většinou jen o hlavní písni v úvodu, toto určitě není ten případ.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

I., II., III. - 85 % ... IV., V. - 50 %

První tři série jsem měl vždycky hrozně rád, ale ve čtvrté a páte to začíná být daleko horší. Navíc Allyin charakter je díl od dílu protivnější a nakonec jsem ji nepřál štěstí v hledání toho \"pravého\". Ono protivných charakterů tam nakonec bylo víc, např. Allyina spolubydlící. Na druhou stranu Fish a jeho fišismy, Piškot a Ling byli výteční.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Popojedem! -To je Fishismus!

Abych pravdu řekla, na tomto seriálu jsem vyrostla a dokonce jsem kvůli tomu chtěla být právničkou. Časy se mění a s odstupem času si myslím, že moje nadšení bylo přehnané. I přesto musím říct, že seriál je to skvělý. Nezdržují děj střhy s minulých dílů a jedou dál. Nejraději mám Fishe a jeho společníka "Piškota" Johna. Je to zábavné, co víc bychom chtěli. Takže popojedem!

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ale ano...

Určitě zajímavý seriál, mě hlavně zaujal střeštěností hlavní hrdinky a taky svou originalitou. V každém díle je taky nějaký zajímavý soudní spor, který děj hezky doplní. Škoda jen, že postupně seriál už není tak dobrý jako ze začátku a místy je už poněkud trapný.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

ally

Dřív se mi to docela líbilo, ale ty pozdější díly za moc nestály (vlastně od Billyho smrti ve 3. sérii to šlo tak nějak do háje). Nejvíc se mi líbil John- chvílema to byl docela dobrej pošuk.

60 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Aly

No, Aly se mi ze začátku líbila, ale později tento seriál začal upadat a to hlavně hereckým výkonem hlavní představitelky. Mnohem více se mi pak začaly líbit vedlejší postavy. Občas zábavné to bylo, ale některé díly byly uhozené. Je to takový ten průměr a ikdyž ho dávají tak už ho znovu vidět nemusím.

70 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Kdysi hoodně oblíbený seriál

Když seriál poprvé běžel v televizi opravdu se mi líbil. Všechny postavy tam byly skvěle ulítlé a já osobně měla nejradši Piškota a Fishe. Námluvy a pozdější vztahy těchto dvou s Lucy Liu a blonďatou ledovkou(jméno už si nevybavím) to bylo opravdu něco. A když si vzpomenu jak Piškotův žabák skočil do záchodu-zároveň jsem řvala smíchy i jsem se o něj bála! Pak nějak postupně nadšení vyprchalo-asi už to čím dál tím víc nebylo tak nové a originálně krásně vyšinuté. Nebo už to bylo vyšinuté moc. :-)

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ally

Vtipný seriál s krásnymi herečkami. Ally nemá chybu a ani ostatne postavy nezaostávajú svojím vtipom. Ally a jej minisukne sú fakt úžasné.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ally

originalni serial,kde kazda postava je skvele napsana a hned si ji zamilujete...sice s realitou to nema nic spolecnyho,ale taky proc by melo ze:)posledni rady uz ztraci na kvalite..takze koukat od zacatku.)

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

jj

Tento seriál je velice vtipný.. Udělali dobře, že ho osvěžili Allyinimi halucinacemi. Škoda, že už skončil. Fakt super

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ally

Tenhle seriál jsem sice nesledovala od začátku, ale bylo to takový příjemný seriál na Páteční večer =) Skvělý humor a milostný zápletky nemají chybu. =)

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ally

Naozaj standa, tie Allyne predstavy, zvuky, ktoré počula a hudba - Barry White. Naozaj dobré.

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jak kdy...

Vcelku je tohle docela dobrý seriál. Nebo aspoň ze začátku byl. Myslím, že té poslední řadě určitě hodně pomohl Bon Jovi, který je šíleně sexy. Každopádně Ally je právnický kult a na tom se nic nezmění.

90 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Ally

viděla sem jen pár dílů,ale dobrý ...Ally je fakt originál:)

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ally

Velmi vtipný seriál, který má aspoň nějakou úroveň. Skvělá je mimika Calisty Flockhart, která svoji roli pojala opravdu skvěle, ale ostatní postavy jako John, Billy, Georgia, René, Ling i Nell jsou skvělé a jedinečné postavy, které obohacují příběh. Není to jeden z nekonečných seriálů ani ten, kde se po dobu tří dílů řeší to samé. Každý díl je jiný - jiné téma, jiné problémy. Prostě velmi dobrý americký seriál..

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

„ the one“

Seriál jsem měla nejradši první 3 série. Vždycky mě dokázal upoutat a vtáhnou do děje. Někdy jsem se i zasmála a bylo to celkově příjemné pokoukání. Ale jak šel čas, tak mi Ally začala být čím dál tím víc být protivná. S tím jejím věčným hledáním toho pravého už to začalo být celkem nudné. U obrazovky mě držela asi jen Lucy Liu v podání Ling. Ta se vážně povedla, s těma svýma hláškama.
První 3 série bych si klidně pustila znovu.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skvelé postavy

Skvelé vyprofilované postavy, ktoré majú svoje zvláštne problémy a výborní herci, ktorí im vdýchli život tvoria výborný seriál plný vtipných situácií, na seriál nevýdaných vizuálnych efektov a príjemnej hudby, kde si vyskúšali svoje spevácke schopností všetci herci v seriáli.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Praštěná pravnička :-)

Když se chci zasmát pustím si Ally. Její ulítlé představy a naprosto dokonalé tančící mimino nemá chybu, další výbornou postavou je Piškot :-D, v takové pravnické firmě by se líblo asi každému :-) Jen škoda, že ke konci už to bylo slabší ale stejně palec nahoru!

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Taková (ne)normální Ally...

Jednu dobu, když ji dávali v televizi někdy v pátek večer, jsme se s mamkou koukávaly, když se nám nechtělo spát. A bylo to fajn příjemné sledování, ale ýe by to byla bůhvíjaká pecka, kterou bych toužila viděl každý díl, to zase ne. Takový lepší průměr.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé