Alpha House

Alpha House (Alpha House) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
anjoa

19. prosince 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Alpha House

Alpha House je nenápadná komedie, o které se moc neví. Já jsem taky ze začátku seriálu nedávala příliš velkou šanci – přeci jenom Amerika, politika, nepříliš známí herci – ale musím přiznat, že tohle se Amazonu fakt povedlo.

Alpha House je politická satira, v jejímž centru stojí čtyři republikánští senátoři z nejrůznějších amerických okrsků, kteří sdílejí jeden dům ve Washingtonu.

Každý si mezi hlavní čtveřicí snadno najde svého favorita. Je tu senátorský mazák ze Severní Karolíny Gil John, který najednou musí čelit výzvě v podobě oblíbeného basketbalového trenéra jako protikandidáta v nadcházejících volbách. Pak tu máme nevadského senátora Louise Laffera, který má menší problém s image. Pensylvánský senátor Robert Bettencourt se snad účastnil každé špatnosti v Kapitolu a teď se snaží vykličkovat z možných důsledků. A nakonec krasavec Andy Guzman z Floridy, který hraje na svůj kubánský původ a taková maličkost, že neumí španělsky, ho nemůže rozhodit. Taky si nelze neoblíbit vedlejší postavy – asistenty senátorů, rodinné příslušníky, přítelkyně, demokratické politiky.

Alpha House je celkově dost ukecaný seriál. Postavy mluví hodně a rychle, dialogy jsou často chytře vtipné. Postavy se nedostávají do absurdních situací, ale vychází se z toho, co by se asi tak ve skutečnosti mohlo stát. Na jedné straně tak můžeme sledovat slovní přestřelky mezi hlavními postavami, když řeší "obyčejné" starosti (např. hledání uklízečky, dohazování), na straně druhé sledujeme jejich neúnavnou snahu o vylepšení svého jména v očích veřejnosti (The Colbert Report, výlet do Afghánistánu).

Alpha House tak řadím ke komediím, na které se můžu koukat pořád a které se mi nikdy neomrzí.