Plakát

American Crime

Modesto je malé městečko v okolí San Francisca, které je obklopeno poli. Části jsou náboženské, ovšem v okolí se postupně začíná rozmáhat zločin kvůli narůstajícímu výskytu gangů, překupnictví drog a závislosti. Ve zprávách se objevují reportáže o mladém páru, který je napaden ve... [více]

2015–2017 | USA | 42 minut | ABC | Drama / Krimi / Antologie | 29 epizod | status: ukončeno v roce 2017
Poslední odvysílaná

3×08 – Episode 8

(premiéra 30. 4. 2017 – před 7 lety)
závěr seriálu

American Crime – O čem to je

Modesto je malé městečko v okolí San Francisca, které je obklopeno poli. Části jsou náboženské, ovšem v okolí se postupně začíná rozmáhat zločin kvůli narůstajícímu výskytu gangů, překupnictví drog a závislosti.

Ve zprávách se objevují reportáže o mladém páru, který je napaden ve svém vlastním domě. Válečný veterán Matt Skokie je zabit a jeho žena Lily znásilněna a zmlácena do bezvědomí. Tato tragédie vyšle do místní komunity šokovou vlnu. Vzrůstá napětí kvůli rasovým rozdílům a tvoří se pojítka mezi obětmi, podezřelými a jejich rodinami.

Do města přiletěl Mattův otec Chuck, aby identifikoval tělo svého syna. Se svou bývalou ženou Barb se neviděl už dlouho; Barb je stále naštvaná kvůli tomu, že jeho závislost na gamblingu zničila jejich rodinu. Barb vychovávala Matta a jeho bratra jako svobodná matka. Jako jediní běloši v okolí se s nimi zacházelo špatně. Chuckovi se dostala pomoc, kteoru potřeboval, vyléčil se ze své závislosti, ale trvalo to dlouhou dobu, než napravil vztahy se svými syny.

Matt a Barb jsou spolu s rodiči Lily, Tomem a Eve, v nemocnici. Stále věří, že z jejich bezvědomé dcery život nevyprchal, ale doktoři jsou pesimističtí. Lily nemá velké šance na zotavení, ani kdyby se probudila.

Páry se rozhodují, zda si promluvit s novináři. Tom a Eve nejsou připraveni, ale Barb chce udržet téma na předních stránkách novin, aby policie zatkla lidi, kteří jsou za tuto tragédii zodpovědní. Už je to několik dní a zatím nedošlo k žádným zatčením. Vše se však brzy změní, jelikož policie je připravena zatknout čtyři podezřelé.

Vyšetřování nabere obrátky, když prohledání domu páru podezřelých osob odhalí znepokojující tajemství. Případ se rázem stává mnohem větším, životy všech zúčastněných budou obráceny vzhůru nohama.

Drama přináší náhled na události očima obětí, obviněných i jejich rodin.

Tom Carlin
Michael Taylor
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

ABC

Délka

42 minut

Žánr

Drama
Krimi
Antologie

Země původu

USA

Roky vysílání

2015–2017

První vysílání

5. března 2015

Ukončení seriálu

30. dubna 2017

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky