plakát seriálu

American Crime

(American Crime)

Názory uživatelů

American Crime

Dlouho jsem nepsal na nic názor, ale po zhlédnutí American Crimu si myslím, že by nebylo špatné pár slov vyplodit.

Předně tedy, American Crime není seriál o něčem konkrétním. Je to seriál o lidské bezmoci, o tom, že postavit se systému bývá těžké a často systém sám nechce vidět pravdu nebo se k ní dopracovává pomaleji, než by vůči životům lidí bylo vhodné.

První, co vás na seriálu zaujme, je určitá filmovost. John Ridley si hraje s kamerou ještě víc než Jonathan Tropper v Banshee. Občas je to až přes čáru (občas je to potřeba, díky tomu se totiž do seriálu vleze víc materiálu, než by 42 minut obsáhlo), ale je fajn vidět, že tvůrci nezáleží jen na příběhu, ale dokáže to i lehce umělecky prodat skrz vizuál. A John Ridley opravdu umí. Kupodivu to, co předvedl v 12 letech v řetězech tady ještě posiluje. A mně po roce dochází, že ten Oscar byl asi přeci jenom zasloužený.

Hlavně tedy proto, jak dokázal zobrazit jednotlivé postavy. Během jedenácti epizod spousta z nich prodělá vnitřní proměnu, každá z nich je postavena před něco, co jde překonat pouze tím, že se změní sama. Ať už jde o rasistickou matku, mexického zlodějíčka, Cartera Nixe a další a další. Spousta z nich taky dělá věci, které by nikdy neudělaly, ale jsou postaveny před povinnost, případně tuto povinnost na sebe převezmou za ostatní lidi.

Tohle je možná jeden z prvních malých škraloupů. Postav je opravdu hodně. Vyznáte se v nich až někdy kolem šesté epizody, ale pak už to jde. Druhým, tentokrát větším škraloupem, je samotný výběr stanice. V posledních třech epizodách si všimnete vystříhaných záběrů se sprostými slovy - neskutečně to vadí. Víc, než kdyby byla tahle slova vypípána. Tenhle seriál měl skončit na kabelovce, už jen kvůli tomuto.

Co naopak oceňuji, je, že se nesnaží vše vykonstruovat, ale často děj ovlivňují náhody. A dějové zvraty, které přicházejí ve chvíli, kdy to nejmíň čekáte.

American Crime by se mohl zdát jako seriál, ve kterém se pořád jen mluví. Jenže samotný seriál má co říct a už jen proto stojí se na něj podívat. V rámci letošní sezóny jde o klenot, od kterého nikdo nečekal, že se ukáže. A i možná proto je tak neskutečně přehlížený.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Emmy poprosím

Perfektný seriál, moc sa teším že ho predĺžili a dúfam že tak spravia aj na rok. Všetky pocity z toho seriálu sa na Vás doslova nalepia a ešte hodinu po pozretej časti nad tým rozmýšlam. Plus asi tam ani nenájdete zápornú postavu, pretože konanie všetkých viete viacmenej pochopiť. Jeden z mála seriálov kde sa neriešia kraviny, nadprirodzené nazmysli alebo komiksové postavičky pre deti. Palec hore. A Felicity je tam špičková a Lili Taylor v druhej sérii by som dal Emmy bez debaty. :D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk