plakát seriálu

American Horror Story

(American Horror Story)

Epizoda 1×03 – Dům, kde se vraždilo (Murder House)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Vivien a Ben mají dva problémy; první se týká nenarozeného dítěte a druhý stěhování. Ben navíc začne ztrácet paměť a před prahem jeho dveří se zjeví velmi nečekaná návštěva. Spatříme také původní majitele domu Noru a Charlese.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Constance v roce 1983 zastřelí Moiru, která spala s jejím mužem. Harmonovi se z domu nemohou odstěhovat, finanční poradce špatně investoval, takže jediná cesta z domu je ho prodat. Moira nepřestává svádět Bena, který se jí pokusí vyhodit. Moira ale přesvědčí Vivien, že to Ben sexuálně obtěžuje jí a pokud ji vyhodí, bude je žalovat. Ben se probudí na dvorku, bez ponětí co se stalo. Hayden nečekaně stane na prahu domu a řekne mu, že si dítě nechá a stěhuje se blízko k němu. Chce vše říct Vivien a dál pokračovat v jejich vztahu. Vivien začne krvácet, potom co se dozví o prvních majitelích domu - poblázněném chirurgovi Charlesi Montgomerym a jeho ženě Noře, která ve sklepě zprostředkovávala ilegální potraty. Podle doktorky je dítě v pořádku, ale stěhování jí zakáže, stres by mohl způsobit spontánní potrat. Ben omdlí; doktorka mu později řekne, že měl v krvi stopy opiátů způsobující ztrátu paměti. Vivien se nevědomky snaží prodat dům duchovi původní majitelky Nory. Ben obviní Moiru, že mu opiáty otrávila kávu; poté se venku snaží uklidnit vyšinutou a zuřivou Hayden. Objeví se Larry a zabije ji. Udělal to, aby se z Bena nestal vrah. Pohřbí Hayden na dno hrobu i s Moiřinými ostatky. Ben tam postaví altán. Constance řekne Moiře, že teď tady zůstane trčet navždy.

Hudba v epizoděvložit další píseň

For Everything A Reason (Carina Round)

Moira se díva z okna a pláče.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Akta X

Jméno detektiva - Jack Colquitt - je narážka na epizodu "Musings of a Cigarette Smoking Man", kde se objevil příběh "Take a Chance: A Jack Colquitt Adventure".
Hlavní postavy
Ben Harmon
Constance Langdon
Larry Harvey
Violet Harmon
Tate Langdon
Vivien Harmon
Vedlejší postavy
Dorothy Hudson
Dr. Charles Montgomery
detektiv Jack Colquitt
narkoman
Hayden McClaine
Dr. Hall
Sally Freeman
Nora Montgomery
Moira O'Hara
Adelaide "Addie" Langdon
mladá Moira O'Hara
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevDům, kde se vraždilo
Původní názevMurder House
Rok natočení2011
Premiéra19. října 2011
Česká premiéra23. června 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 580 000 diváků
Autoři profilu epizody