plakát seriálu

American Horror Story

(American Horror Story)

Epizoda 1×05 – Halloween 2/2 (Halloween: Part 2)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Vivien a Hayden se konečně setkají a Hayden dá Benovi ultimátum, buď řekne Vivien, co se stalo v Bostonu, nebo jí vyřízne miminko. Tatea otravují zvláštní teenageři. Constance je zlomená a viní Violet za to, že pomohla Addie být ‚pěkná dívka‘, což se pro ni stalo osudné.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vivien zavolá Violet, a když zjistí, že je v bezpečí, dovolí jí být venku. Ben napadne Larryho, myslí si, že vražda Hayden byla inscenovaná, aby ho mohli vydírat. Vyhrožuje mu, pokud ho uvidí na svém pozemku, zabije ho. Tate a Violet stráví rande na pláži, kde jí Tate řekne, jak pro něho byla střední strašná. Objeví se pět krvavě znetvořených teenagerů, kteří začnou Tatea otravovat. Hayden zavolá Vivien, která by se měla zeptat Bena na Boston. Zpráva od Hayden se ukáže na zamlženém zrcadle, Vivien proto řekne Benovi, že je Hayden v domě. Ben ji najde ve sklepě, ale Larry ho omráčí a sváže, plánujíc spálit dům, zatímco se Hayden vypořádá s Vivien. Nora Bena rozváže, chce, aby zachránil své dítě. Hayden a Vivien jsou šokovány, když se dozví o těhotenství té druhé. Hayden jí chce miminko skleněným střepem vyříznout, ale Ben jí zastaví vynuceným přiznáním Vivien, že spal s Hayden měsíc potom, co se Vivien o poměru dozvěděla. Přijede důstojník Luke, protože se spustil alarm domu a zatkne Hayden. Constance odvede Violet do svého domu, řekne jí, že Addie je mrtvá a Tate je její syn. Teenageři dohoní Tatea na pláži. Jsou to duchové zabití Tatem před 17lety, kdy střílel na škole. Zuřivě se snaží přijít na to, proč je zabil. Tate si ale na nic nevzpomíná. S koncem Halloween zmizí. Ostatní duchové - Moira, Chad, Patrick a Nora - se vrací do domu. Hayden v autě diskutuje s Lukem o povaze lásky a zmizí. Ben si spakuje a smutně opustí dům.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Twisted Nerve (Bernard Herrmann)

Tate vchází do budovy školy a začíná střílet.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Constance: Říká se, že když zemře rodič, dítě si uvědomí vlastní smrtelnost. Ale když zemře dítě, je to nesmrtelnost, co ztratí rodič.
Ben: Až tu uvidíš tu šílenou mrchu, vyřiď jí, že jsme skončili. Už nebudu hrát vaše hry. Jestli tě ještě někdy uvidím na svém pozemku, zabiju tě. Slyšel jsi? Zabije tě.
Larry: Sliby, sliby.
Hlavní postavy
Vivien Harmon
Tate Langdon
Larry Harvey
Ben Harmon
Constance Langdon
Violet Harmon
Vedlejší postavy
Kyle Greenwell
Nora Montgomery
Kevin Gedman
Stephanie Boggs
Hayden McClaine
Moira O'Hara
Adelaide "Addie" Langdon
mladá Moira O'Hara
Chad Warwick
Chloe Stapleton
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHalloween 2/2
Původní názevHalloween: Part 2
Rok natočení2011
Premiéra2. listopadu 2011
Česká premiéra7. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 740 000 diváků
Autoři profilu epizody