plakát seriálu

American Horror Story

(American Horror Story)

Epizoda 2×08 – Nesvatá noc (Unholy Night)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pacientovi, který převlečený za Santu rozdmýchá v Briarcliff pořádné potíže, se splní největší přání – pomsta sestře Jude. Arden se tajně spojí s Jude za účelem záchrany sestry Mary Eunice. Lana se opět setká s Kitem. Oliver se nehodlá smířit s Laniným útěkem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

1964
Mary Eunice se v Briarcliff rozhodne uspořádat Vánoce i přesto, že je Jude po loňském debaklu odmítla slavit. Jude nepozorovaně vejde do své bývalé kanceláře a položí na krk Mary Eunice břitvu. Sama sebe se ptala, jak je možné, že se Ďábel může pohybovat mezi svatými symboly a pak jí to došlo, využívá čistoty Mary Eunice. Vstup Ardena využije Mary Eunice k zavolání ochranky, která Jude vyvede. Arden řekne Mary Eunice, že Frank přemýšlí o zpovědi policii ohledně Kita, Grace, sestře Felicity a monstru, které ji zabilo. Ona má vše pod kontrolou; vstoupí do pokoje Leigha Emersona, kterého během pobytu ve vězení znásilnili; daruje mu oblek Santy.

1963
Do Briarcliff přijede fotograf. Jude chce na fotce i Leigha, fotka má totiž veřejnosti připomenout, že bez Briarcliff by všichni běhali venku. Na rukou má pouta, přeci jen během jedné vánoční noci zavraždil 18 lidí. Dozorce Sean rozdává chovancům malé dárky, aby vypadali šťastněji; Leigh mu prokousne krční tepnu.

1964
Arden daruje Mary Eunice rubínové náušnice po židovce z tábora, denně je polykala, aby se jednoho dne vrátila ke své bývalé vznešenosti; zemřela na vnitřní krvácení. Mary Eunice je z nich úplně vedle. Zklamaný Arden doufal v záblesk nevinné dívky. Je varován, pokud je proti ní, nepomůže mu ani samotný Bůh. Arden požádá Jude o pomoc s Mary Eunice; nevěří v Boha, ale věří ve Zlo, viděl ho velmi zblízka a Mary Eunice v sobě měla takové světlo, které teď zmizelo. Kitovi se zdá, že přinesl stromek k těhotné Almě, která se změní v těhotnou Grace. Lana ho probere, odstraní kapačku, kterou ho nadrogovali, a řekne mu, že Krvavá tvář je Thredson. Leigh shodí Franka ze žebříku, když dával na stromek hvězdu. Na samotce Mary Eunice podřízne břitvou Frankovi krk. Pak vpustí Leigha k Jude do své kanceláře, kterou zamkne. Teď o Ardenově loajalitě nepochybuje. Oliver díky záznamům obětí autonehod najde Lanu. Hodlal ji nechat mluvit, ale rozhodl potrestat její zradu. Krvavá tvář musí stejně jako fénix shořet, aby se díky její kůži znovuzrodil. Kit Olivera omráčí a společně s Lanou, která by ho nejraději zabila, ho uvězní v málo navštěvované místnosti. Oliver je jediná věc stojící mezi Kitem a elektrickým křeslem. Ardena při odvážení těla Grace skluzavkou smrti ohluší vysokofrekvenční zvuk, pak zazáří velmi jasné světlo a Grace zmizí; mimozemšťané. Leigh se pokusí znásilnit Jude. Ona ale během bití holí vzala dopisní nůž, kterým ho bodne do krku.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Rockin' Around the Christmas Tree (Brenda Lee)

Sestra Mary Eunice dostává dárek od doktora Ardena.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Leigh Emerson: (v kostýmu Santa Clause) Jsme tu jen já a ty, sestro. Bůh si šel dát panáka s jiným, milým Santou.
Leigh Emerson: (V obleku Santa Clause. Jedna pacientka mu sedí na klíně.) Tak co? Vyhulíš ho, když už stojí? Vojedem se jak párek elfů a pak si dáme kuřbo-lízandu...
Hlavní postavy
sestra Jude Martin
Kit Walker
Dr. Arthur Arden
Grace Bertrand
sestra Mary Eunice McKee
Lana Winters
monsignor Timothy Howard
Dr. Oliver Thredson
Vedlejší postavy
pan Lancaster
Claudia, matka představená
Alma Walker
Frank McCann
postarší muž
Leigh Emerson
sestra Blackwell
Rhonda Lancaster
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNesvatá noc
Původní názevUnholy Night
Rok natočení2012
Premiéra5. prosince 2012
Česká premiéra23. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka38 minut
Sledovanost premiéry2 360 000 diváků
Autoři profilu epizody