plakát seriálu

American Horror Story

(American Horror Story)

Epizoda 1×06 – Prasohlav (Piggy Piggy)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ben má nového pacienta posedlého městskými povídačkami, kterému se snaží pomoci překonat jeho strach. Vivien konfrontuje sestřičku, která jí dělala ultrazvuk a omdlela, když zahlédla její nenarozené dítě. Violet se dozví, co dělal Tate v roce 1994.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Violet najde na internetu, že Tate byl v domě v roce 1994 zabit jednotkou SWAT po masakru, který spáchal. Constance jí představí médium - Billie. Vysvětlí jí, že Tate neví, že je mrtvý. Constance ho poslala k Benovi v naději, že by mu mohl pomoci přejít na druhou stranu, ale teď potřebují její pomoc. Violet ale odhalení otřese. Ben musí používat dům pro své schůzky s pacienty, což se vůbec nelíbí Vivien. Benův nový pacient, Derek, je vystrašený městkou legendou o „Prasečím muži“, který stáhne z kůže každého, kdo zopakuje určitá slova před zrcadlem. Ben si také všimne, že se mezi Vivien a důstojníkem Lukem vyvíjí osobní vztah. Constance donese Vivien vnitřnosti, které jsou zdravé pro její dítě. Ačkoli je zpočátku jídlem znechucen, znepokojí ji, s jakou chutí ho nakonec sní. Sestřička, která omdlela během ultrazvuku a odešla z nemocnice, Vivien řekne, že podle ní čeká Antikrista. Derek si vezme k srdci Benovu radu, čelí svému strachu a zopakuje slova před zrcadlem v koupelně. Je však, ironicky, střelen a zabit ozbrojeným lupičem skrývajícím se ve sprše. Violet hledá Tatea ve sklepě, odkud je vyhnána ostatními duchy. Pokusí se o sebevraždu, ale Tate ji zachrání. Přizná se, že ji miluje a nechápe, proč se k němu chová tak chladně. Chce ji nechat o samotě, ale Violet ho utěší. Constance skrz Billie mluví s Addie, která jí odpustí. Je ráda, že nebyla vzkříšena jako duch. Ale teď, když ví, co udělal, se bojí Tatea.

Promo k epizodě
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Billie Dean Howard: (na Violet) Bývala jsem jako ty. Dokud mi nebylo 25. A pak, zničehonic, se ukázala moje hospodyně, zatímco jsem si čistila zuby. Akorát, že neměla kartáč a gumové rukavice, byla nahá a zkrvavená. Její manžel ji zabil sekáčkem na led.
Constance: Je těžké udržet si dobrou pomocnou sílu.
Billie Dean Howard: (na Violet) Myslíš, že jsem chtěla zkrvaveného ducha Mexičanky ve své koupelně? Všechno, co jsem chtěla, bylo zlepšit svůj tenis a sesadit Charlotte Whitney z funkce prezidentky mého knižního klubu. Ale byla jsem vyvolena. A když jsi vyvolena, buď se s tím smíříš, nebo se zblázníš.
Hlavní postavy
Tate Langdon
Ben Harmon
Constance Langdon
Violet Harmon
Vivien Harmon
Vedlejší postavy
tlustý lupič
lupič
sestřička Regina
Amir Stanley
učitel
Billie Dean Howard
Dr. Hall
Kevin Gedman
Stephanie Boggs
Kyle Greenwell
Dr. Charles Montgomery
Moira O'Hara
sestřička Angie
Chloe Stapleton
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevPrasohlav
Původní názevPiggy Piggy
Rok natočení2011
Premiéra9. listopadu 2011
Česká premiéra14. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 830 000 diváků
Autoři profilu epizody