plakát seriálu

American Horror Story

(American Horror Story)

Epizoda 2×09 – Ramínko (The Coat Hanger)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Laně a Kitovi se podaří obelstít Olivera. Arden přesvědčí Kita k nebezpečnému experimentu. Oficiální zbavení pozice sestry Jude a její přijetí jako pacientky způsobí, že Monsignor Timothy pokřtí kajícného Leigha, což má katastrofální následky. V přítomnosti navštíví Johnny Thredson terapeutku dr. Gardner kvůli svému problému.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

SOUČASNOST
Johnny měl už jako dítě takové impulsy, když je poslechl poprvé, bylo to strašlivé a zároveň úžasné; stáhl kočku z kůže. Ve vězení za ozbrojenou loupež zjistil, že zabíjení zvířat patří mezi rysy psychopatů. Začal přemýšlet, proč takový je, kdo byli jeho praví rodiče. Vlastní myšlenky ho nabádají, aby se vrátil ke svým kořenům, aby ubližoval ženám, stahoval je z kůže (jako Teresu). Jenže nemá otcovo lékařské vzdělání. Hodlal přestat, protože se mu nedokázal vyrovnat. Je syn Krvavé tváře.

1964
Lana se od Mary Eunice dozví, že čeká dítě. Podle Ardena nebyl čas volat policii, Jude už chladnokrevně zabila Franka a Leigha měla jako rukojmí v zamčené kanceláři. Timothy vypoví, že už nějakou dobu byla nestabilní. Soudní dvůr tedy rozhodne, že Jude prožije zbytek svých dnů v Briarcliff, zbavena svého církevního postavení. Timothyho udiví, že Jude prozradila Mary Eunice jeho sen o papežství. Mary Eunice by se ráda stala jeho pravou rukou. Lana už to nemůže vydržet a řekne Kitovi, že musí Olivera zabít. Kit navrhne pentothal sodný, „sérum pravdy“. Timothy přivede k Jude Leigha, který jí řekne, že jí odpouští. Lana oznámí Oliverovi, že čeká jeho dítě. Díky „séru pravdy“ nahrají na pásku jeho doznání. Kit pásku schová v umývárně, kde ho nachytá Arden. Ukáže mu stopy stvořeních, o kterých vyprávěl z místa, kde zmizelo tělo Grace. Chce, aby mu pomohl dostat stvoření zpět, očividně je pro cenný, určitě si svůj subjekt budou chránit. Kdyby se například ocitl na pokraji smrti, vrátili by se, aby ho zachránili. Nežádá ho o povolení, ale jeho spolupráci by ocenil. Kit souhlasí. Timothy chce z Leigha učinit svůj zázrak, pokud očistí takového zabijáka jako je on, vynese mu to spoustu chvály. Po křtu ho Leigh začne topit. Lana se vydá zavraždit Olivera a zjistí, že je pryč. Natrefí na Mary Eunice a dojde jí, že ho propustila. Mary Eunice šáhne na její podbřišek a řekne, že se jí dítě zabít nepovedlo, bude to kluk.

SOUČASNOST
Lorene najde kancelář své terapeutky totálně zdemolovanou. Doktorku Gardner najde s pořezaným obličejem. Otočí se a spatří Johnnyho.

1964
Jude si přisedne k Laně, která jí dá cigaretu. Jude se jí úplně za všechno omluví a slíbí jí, že spolu utečou. Aby si získala její důvěru, rozmlátí LP desku, která vždy hraje ve společenské místnosti. Arden vpíchne přímo do Kitova srdce chlorid draselný, čímž jeho srdeční sval zastaví. Ozve se vysokofrekvenční zvuk a objeví se oslepující světlo. Jeho následováním Arden objeví těhotnou Grace, u níž sedí Pepper. Shachath přijde za Timothym, který ukřižovaný visí na kříži.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Kit: Chcete mě zabít?
Arden: Ne, pane Walkere. Chci vás téměř zabít.
Johnny: (Po přiznání se, že někoho zabil.) Myslíte, že už je pozdě?
terapeutka: Přestat vraždit?
Johnny: Jít na medicínu!
Hlavní postavy
Kit Walker
sestra Jude Martin
Dr. Arthur Arden
Grace Bertrand
sestra Mary Eunice McKee
Lana Winters
monsignor Timothy Howard
Dr. Oliver Thredson
Vedlejší postavy
předseda soudu
Dr. Gardner
Claudia, matka představená
Frank McCann
Shachath - Anděl smrti
Johnny Morgan-Thredson / Krvavá tvář
Leigh Emerson
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRamínko
Původní názevThe Coat Hanger
Rok natočení2012
Premiéra12. prosince 2012
Česká premiéra30. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 220 000 diváků
Autoři profilu epizody