plakát seriálu

American Horror Story

(American Horror Story)

Epizoda 2×10 – Šarády se jmény (The Name Game)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Arden ukončí své experimenty. Kit a Lana pokračují ve snahách zastavit Olivera, který ukáže Kitovi skryté tajemství. Teď jako pacientka je bývalá sestra Jude podrobena nehumánním briarcliffským procedurám. Monsignor Timothy započne boj s posedlou sestrou Mary Eunice.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Arden oživí Kita a řekne mu, že experiment nebyl úspěšný, ačkoli Grace i Pepper byly vráceny. Než byl sundán z kříže, setkal se Timothy se Shachath; požádala ho o pomoc s vyhnáním Ďábla z Mary Eunice. Zjištění, že Mary Eunice zaměstnala Olivera, způsobí Lanin výbuch vůči ní, a tak je poslána na hydroterapii. Vzpurné chování během kontroly pokojů zajistí Jude elektrošoky. Při změně obvazů se Timothy pokusí o exorcismus, ale jeho oslabený stav dovolí Mary Eunice, aby ho znásilnila a připravila o nevinnost, čehož je svědkem Arden. Omámená Jude pustí na novém jukeboxu píseň „The Name Game“; má halucinace, že se všemi pacienty písničku zpívá. Mary Eunice navrhne Ardenovi, aby provedl Judy lobotomii, ale on odmítne. Zabije stvoření, chovance Briarcliff, na nichž experimentoval, obrátí zbraň proti sobě a chytne se Mary Eunice, která ho nazve ubožákem. Timothy se omluví Jude, měla pravdu ohledně Mary Eunice. Zeptá se na její názor, co dělat dál a Jude jednoduše odvětí, zabít ji. Mary Eunice vidí jasně jeho myšlenky, ale chce pokračovat v „jejich“ snu za papežskou stolicí. Na schodištním balkóně vykřesá její lidskou část, která si přeje zemřít. Shodí ji proto z 3. patra a Shachath si tak může vzít jak Mary Eunice, tak Ďábla. Oliver při hledání pentanolu sodného v Ardenově kanceláři zaslechne výkřiky. Objeví Pepper, jak hlídá a sleduje rodící Grace. Později ji ukáže Kitovi; když Grace potvrdí, že je miminko Kitovo, vydá se Oliver do místnosti, kde se provádí hydroterapie a kde má být páska s jeho přiznáním. Lana mu řekne, že ji vlastní ona a pokud se jí, Kitovi nebo někomu jinému něco stane, určitě najde cestu, jak pásku doručit policii. Ve společenské místnosti si Jude pro sebe říká jména všech pacientů. Claudia, matka představená, si před ní sedne a pochvíli nesouvislého povídání ji Jude poprosí, aby dostala Lanu ven z Briarcliff. Timothy poskytne Mary Eunice poslední pomazání a hodlá začít s přípravami na pohřeb, v čemž ho zastaví Arden, který navrhne kremaci, jelikož bylo její tělo ovlivněno zlem. Timothy tedy ustoupí. Rád by byl alespoň přítomen, ale Arden chce kremaci vykonat sám. Připraví kremační pec, zapálí uvnitř oheň, vyleze na tělo Mary Eunice, zapne transportér a společně s Mary Eunice shoří.

Hudba v epizoděvložit další píseň

The Name Game (Shirley Ellis)

Zní v představě sestry Jude, když s ní mluví Lana.

Deep In Love (Jack's Four)

Doktor Arden je za dveřmi a odposlouchává monsignora.

I Put A Spell On You (Screamin' Jaw Hawkins)

Sestra Mary Eunice používá tuto skladbu, když se chce posmívat Jude.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Monsignor se pokoušel o vymýtání ďábla z Mary Eunice.)
Mary Eunice: Dobrý vtip, otče. Mám taky jeden. Byl jednou jeden kněz a ten kněz se jmenoval Alexandr. Jeho mocný pyj byl jako kyj. Říkal mu Salamandr.
monsignor Timothy Howard: Ve jménu Krista ti poroučím!
Mary Eunice: Máš ho taky jako kyj, otče?
Mary Eunice: Sáhla jsem do našeho zábavního fondu a koupila jsem tenhle nádherný, použitý jukebox. Jsem si jistá, že si každý najde něco, co se mu bude líbit.
pacient: (bouchá do jukeboxu) Camelky, krabičku Camelek.
Mary Eunice: Ne, Gérarde, to není automat na cigarety.
Hlavní postavy
Kit Walker
sestra Jude Martin
Grace Bertrand
sestra Mary Eunice McKee
Lana Winters
monsignor Timothy Howard
Dr. Oliver Thredson
Dr. Arthur Arden
Vedlejší postavy
Mexičanka
pacient v Briarcliff
Shachath - Anděl smrti
Claudia, matka představená
pacient pod sedativy
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠarády se jmény
Původní názevThe Name Game
Rok natočení2013
Premiéra2. ledna 2013
Česká premiéra6. dubna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 210 000 diváků
Autoři profilu epizody