plakát seriálu

American Horror Story

(American Horror Story)

Epizoda 2×03 – Severovýchodní bouře (Nor'easter)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Teresa a Leo nepřestávají bojovat o svůj život. Naneštěstí musí čelit dalšímu nečekanému nebezpečí. Posedlá Mary Eunice začne s poškozováním sanatoria. Grace, Kit a Lana se pokusí utéct během bouře, ale cestu jim zkříží neznámé stvoření. Se Shelley, která měla utéct s nimi, má ale zvláštní plány doktor Arden.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

SOUČASNOST
Krvavá tvář se dostane do místnosti s Teresou; Leo po něm skočí a bodne ho. Teresa ho bodne ještě několikrát a pak s Leem v podpaží odchází a volá 9-1-1. Před i za nimi se zničehonic vynoří dvě Krvavé tváře a dvojici zastřelí. Sundají si masky a všimnou si, že Leovi něco urvalo ruku. Najednou se objeví pravá Krvavá tvář.

1964
Mary Eunice přinese Jude poštu s novinami z roku 1949 se zprávou o pohřešované dívce, kterou Jude v minulosti srazila. Oliver ji informuje o studii prokazující, že pozitivní ovlivňování se prokázalo jako efektivnější. Jude svůj soucit prokazuje tím, že požádala o půjčení promítačky, filmem pacienty rozptýlí od blížící se bouře. Arden předpokládá, že Kita poslala tajná organizace, aby špehovala jeho laboratoř. Mary Eunice zabije Mexičanku, která poznala, že ji posedl ďábel. Odveze ji lesním stvoření. Pak se snaží svést Ardena, který ji vyhodí z kanceláře. Lana požádá Olivera, aby doručil vzkaz Wendy. Shelley navrhne Grace pomoc při útěku. Jude zvedne telefon a ozve se holčička, kterou v roce 1949 zajela. Opije se mešním vínem, které pod záminkou, že ho někdo zředil vodou, přinesla Mary Eunice. V opilém stavu uvede film a vydá se hledat zmizelou Mexičanku. Při hledání natrefí na podivně vypadající bytost, možná z vesmíru. Oliver řekne Laně, že Wendy nezvedala telefon, tak ji šel zkontrolovat. Domnívá se, že se jí něco stalo a může za to Krvavá tvář, kterouž Kit s největší pravděpodobností není. Kit, Grace, Shelley i Lana se z promítání nenápadně vypaří. Lana nabídne, že jim ukáže tunel, když ji vezmou s sebou. Kit rozhodne, že ji přiberou. Před uličkou ke dveřím, jimiž potřebují projít, se objeví Carl. Shelley mu poskytne sexuální služby pod podmínkou, že na ni počkají. Carl po strčení od Shelley nešťastně upadne na hlavu. Shelley však zastaví Arden, který se ji pokusí znásilnit. Shelley se mu vysměje a on ji omráčí. Grace, Kit a Lana se dostanou ven do lesa. Na cestě k silnici objeví Mexičanku a stvoření, která ji snědla. Utečou proto zpět do Briarcliff. Shelley se probudí na Ardenově operačním stole a zjistí, že ji Arden od kolena dolů odstranil nohy.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Dominique (Soeur Marie)

Skladba hraje v denní místnosti pacientů až do doby, než ji sestra Jude vypne.

Requiem: VI. Libera Me (Pueri Gaudentes, Douglas Bostock)

Závěrečná scéna s doktorem Ardenem a Sally.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Mary Eunice je posedlá ďáblem.)
Mary Eunice: (na pacienty) Film na páteční večer, zrovna když bude bouře nejsilnější. Budeme tu sami, v naprosté tmě. Budeme sledovat Ve znamení kříže, což je film plný ohně, sexu a umírajících křesťanů. Bude švanda.
(Sestra Mary Eunice je posedlá ďáblem. Dívá se s ostatními na film Ve znamení kříže.)
Frank: Promiňte sestro, ale asi máme problém.
Mary Eunice: Teď? Ale teď přece budou žrát křesťany!
Kit: Je to dobrý, vlastně výborný. Bouře zahladí naše stopy. Musíme jen projít těma dveřma a potom přes jídelnu až do kotelny.
Shelley: A dovede nás to kam? Do Narnie?
Hlavní postavy
sestra Jude Martin
Kit Walker
Dr. Arthur Arden
Grace Bertrand
sestra Mary Eunice McKee
Lana Winters
Dr. Oliver Thredson
Vedlejší postavy
holčička v modrém Missy Stone
vlasy si škubající pacientka
Mexičanka
Frank McCann
Teresa Morrison
Leo Morrison
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSeverovýchodní bouře
Původní názevNor'easter
Rok natočení2012
Premiéra31. října 2012
Česká premiéra16. února 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 470 000 diváků
Autoři profilu epizody