plakát seriálu

Anatomie lži

(Lie to Me)

Epizoda 1×02 – Morální zodpovědnost (Moral Waiver)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Velící důstojník je obviněn ze sexuálního obtěžování své kolegyně. Lightman vyřešil situaci s přehledem. Mezitím jeho skupina musí zjistit, zda basketbalové družstvo vysokoškoláků lže, když se objevují zvěsti, že student přijal úplatek, aby se účastnili univerzitního postupu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Doktor Cal Lightman má důvodné pochybnosti o přesnosti údajů detektoru lži a také to hned názorně předvede, když je mu prezentován nový model. Je ale čas pustit se do práce: Sheila Lakeová, specialistka vojenské horské divize, vysílané na nebezpečné mise, byla údajně znásilněna svým velitelem Russellem Scottem. Major Harris chce vědět, jestli se její obvinění zakládá na pravdě. Cal s Riou Torresovou tedy odjíždějí na základnu.

Doktorka Fosterová má zase za úkol zjistit, jestli vynikající basketbalový hráč Earl White, který žije sám se svým malým bratrem, skutečně vzal úplatek od "hledače talentů" Howarda Tafla. Earl se první konfrontaci s vyšetřovateli úspěšně vyhne, pak už ale nemůže dál zapírat: úplatek skutečně vzal, má k tomu ale naléhavý a vážný důvod.

Cal Lightman brzy zkonstatuje, že Sheila Lakeová lže: Scott ji neznásilnil. Ani Russell Scott ale není "čistý": jeho trestní rejstřík je velmi bohatý – drogy, žhářství, napadení, ublížení na zdraví. Je jasné, že ani on se nechoval tak, jak by se předpokládalo. Přesto jsou Sheila i její dvě kolegyně, které očividně o její lži věděly, zatčeny. Když vyšetřovatelé studují seznamy všech Scottových bývalých podřízených, narazí Cal a Ria na jméno jisté Rebeky Metzové, která záhadně zmizela, když jí byl odmítnut přestup k jiné jednotce. Mladá žena má rodinu v Baltimoru, kam doktor Lightman okamžitě vyrazí...

Hlavní postavy
Dr. Cal Lightman
Ria Torres
Dr. Gillian Foster
Eli Loker
Vedlejší postavy
Major Harris
Staff Sgt. Russell Scott
Secretary Adam Miller
Deputy Whitmore
Sheila Lake
Jeremy Levine
Private Rebecca Metz
Joe Metz
Howard Taft
DHS Deputy
Polygrapher
Hot Truck Guy
Platoon Mate #1
Platoon Mate #2
Platoon Mate #3
CEO Rosiello
Army Polygrapher
Sgt. Scott's Lawyer
Ms. Cooper
Firing Range Lt.
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMorální zodpovědnost
Původní názevMoral Waiver
Rok natočení2009
Premiéra28. ledna 2009
Česká premiéra14. března 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody