plakát seriálu

Anatomie lži

(Lie to Me)

Epizoda 1×07 – Nejlepší taktika (Best Policy, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Fosterová s Lokerem pomáhají při vyjednávání s jemenskými vyjednavači ohledně propuštění dvou sourozenců ze zajetí. Situaci jim zkomplikuje muž, který je najal, protože jim neříká úplnou pravdu o jednom ze zajatců.

Lightman s Torresovou musí zjistit kdo se vloupal do laboratoří společnosti Ribocore a ukradl vzorec na lék Priox. Levnější kopie zaplavila trh a zabíjí lidi. Lightmana o pomoc při této záležitosti požádal jeho dlouholetý přítel Dr. Buchanan. Tento případ prověří jejich kamarádství, protože domnělého zloděje chytí záhy, ale od něj se Lightman dozví nové znepokojující skutečnosti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Marcus Bradin přijíždí nečekaně na jarní prázdniny za svou sestrou Nicole do Jemenu. Přivezl trochu trávy, aby si mohli zakouřit. Zděšená Nicole žádá, aby to okamžitě zahodil, vtom už je ale staví jemenská policie a jsou zatčeni. Americká vláda zahájí s Jemenci vyjednávání a doktorka Fosterová a Eli Loker mají zjistit, do jaké míry jsou vyjednavači a zástupci ambasády ve svých nabídkách upřímní.

Za Calem Lightmanem přichází jeho dávný spolužák a dobrý přítel doktor Jeffrey Buchanan. Jeho známé Erice Vandemanové, ředitelce velké farmaceutické společnosti, někdo ukradl popis výroby nového přípravku a začal prodávat levnou verzi, která způsobuje u pacientů komplikace končící smrtí. Mezi třemi chemiky, kteří měli k návodu přístup, má Cal s Riou najít viníka.

Při šetření případu únosu sourozenců vyjde najevo, že Nicole Bradinová je špionka, proto má vláda eminentní zájem především na jejím vydání. To pobouří doktorku Fosterovou: je totiž pravděpodobné, že Marcus bude odsouzen. Zahraje tedy na velikášskou strunu nejdůležitějšího jemenského vyjednavače Rafika, jemuž nabídne pozvánku do Bílého domu a humanitární pomoc jeho zemi za propuštění obou sourozenců.

Cal Lightman zapojí do případu Vima Gundersona z Úřadu pro kontrolu léčiv. Ten ale, aby mohl přípravek zakázat, potřebuje pádný důkaz o jeho škodlivosti...

Hlavní postavy
Dr. Cal Lightman
Ria Torres
Dr. Gillian Foster
Eli Loker
Vedlejší postavy
Alec Foster
Drew Coleman
Sarah Coleman
Dr. Dembeck
Anne-Marie McDermott
Christian Boyce
Erica Vandeman
Diane Braden
A'isha Walker
Deputy ambassader hassan
Christine
Nicole Holmes
Dr. Jeffrey Buchanan
Marcus Braden
Robert Braden
Jim Gunderson
Morimoto
Deputy Ambassador Rafid
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevNejlepší taktika
Původní názevBest Policy, The
Rok natočení2009
Premiéra18. března 2009
Česká premiéra18. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody