plakát seriálu

Anatomie lži

(Lie to Me)

Epizoda 1×10 – Nelehká volba (Better Half)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Doktor Lightman, přední světový expert na lhaní, pomáhá bývalé manželce s vyšetřováním podivného požáru...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Maggie Ambroseová se snaží za každou cenu dostat do hořícího domu, ve kterém zůstala její babička. Otec, matka i malý bratr A. J. jsou už v bezpečí venku. Když dojde k vyšetřování požáru, otec Frank Ambrose tvrdí, že jeho dům zapálil Jack Garcia.

Případ se zdá obtížný, a tak si Zoe Landauová, bývalá Calova manželka a zaměstnankyně kanceláře prokurátora, vyžádá pomoc doktora Lightmana, který z toho nemá moc velkou radost. A Gillian Fosterová už vůbec ne – dobře ví, co s ním přítomnost jeho ženy vždycky udělá. Cal hovoří i s malým A. J., který tvrdí, že od domu viděl běžet právě Jacka Garciu, který býval otcovým přítelem, ale teď už se nějaký čas nestýkají.

Ria Torresová se mezitím snaží zjistit, kdo z jedoucího auta zastřelil Danteho Edwardse, kterého si známý rapper Caden vybral jako zvukaře. Postupem času Ria zjišťuje, že Caden se ve svých písních často nevybíravě zmiňuje o homosexuálech. Nakonec vychází najevo, že zavražděný skutečně gay byl. Nabízí se tedy možnost, že ho zabil právě Caden, aby mu "nekazil" jeho image. Jenže pak si Ria všimne, že Caden je Danteho smrtí upřímně zarmoucený, a to její původní teorii vyvrací.

Cal Lightman pokračuje v objasňování požáru. Ukáže se, že Ambrose má dluhy, mohlo by tedy v krajním případě jít i o pojistný podvod. Doktor má ale důvodné podezření, že malý A. J. ve skutečnosti Garciu neviděl, jen ho o tom někdo dlouho přesvědčoval, až tomu začal sám věřit...

Hlavní postavy
Dr. Cal Lightman
Ria Torres
Dr. Gillian Foster
Eli Loker
Vedlejší postavy
Emily Lightman
Maggie Ambrose
Zoe Landau
Jack Garcia
Sarah Garcia
Agent Cooper
Aaron Craig
Cheryl Ambrose
Frank Ambrose
Benny 'B' Davis
Detective Riley
Firefighter
Laurel Craig
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevNelehká volba
Původní názevBetter Half
Rok natočení2009
Premiéra22. dubna 2009
Česká premiéra9. května 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody