plakát seriálu

Anatomie lži

(Lie to Me)

Epizoda 1×05 – Přerušený řetěz (Unchained)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Doktor Lightman, přední světový expert na lhaní, má určit, je-li bývalý nebezpečný vůdce gangu a vrah skutečně připraven začít žít na svobodě nový život a pomáhat v boji proti zločinu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Doktor Lightman s Riou ve věznici zjišťují, jestli se bývalý nebezpečný vůdce gangu a vrah Manny Trillo skutečně od základů změnil a mohl by – po guvernérově milosti – začít na svobodě pomáhat v boji proti zločinu. Ria je od začátku přesvědčená, že nikoli: násilník se bude vždy chovat násilnicky. Cal pochopí, že hovoří z vlastní zkušenosti.

Gillian Fosterová a Eli mezitím v hasičské jednotce vyšetřují podezřelou smrt mladého hasiče, Afroameričana Erika Mitchella. Jeho dědeček je přesvědčený, že ho někdo zabil. Respektive mu nepomohl z plamenů, ačkoli mohl.

Když ve věznici přivádějí Trilla k výslechu, jeden z vězňů ho napadne. Je to v poslední době už druhý pokus o jeho vraždu, protože ostatní vězni ho považují za zrádce. Trillo napsal ve vězní i knihu, ve které se snaží vysvětlit, jak došel k důležitému poznání, že jeho dosavadní život byl špatný. Ria má neustále pocit, že Manny Trillo lže. Cal si tím ale není tak jistý.

Fosterová a Eli usuzují, že v případě Mitchella by se mohlo jednat o neuvědomělou rasovou nenávist. Podrobí tedy celou jednotku testu, aby zjistili, jak budou její jednotliví členové reagovat.

V případě Mannyho Trilla dojde k obratu: přihlásí se manželka muže, kterého zabil, Holly Sandová, a přimlouvá se za jeho propuštění. Rie se zdá celá věc podivná...

Hlavní postavy
Dr. Cal Lightman
Ria Torres
Dr. Gillian Foster
Eli Loker
Vedlejší postavy
Manny Trillo
Lieutentant Tom Clayton
Lt. Gov. Matt Goldin
Guard Brady
Kerry Morrow
David Caddick
Mr. Mitchell
Eric Mitchell
Inspector Mike Adams
Holly Sando
Chief Jack Morrow
Doug Donovan
Parole Board Member
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPřerušený řetěz
Původní názevUnchained
Rok natočení2009
Premiéra4. března 2009
Česká premiéra4. dubna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody