plakát seriálu

Anatomie lži

(Lie to Me)

Epizoda 2×06 – Tajnosti (Lack of Candor)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Doktor Lightman se tentokrát musí postarat o agenta, který odmítá svědčit. Má k tomu pádný důvod.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Agent Ben Reynolds kdysi pracoval dva roky v utajení s úkolem infiltrovat bandu gangstera Elliota Greenea. Dnes je Greene za mřížemi, kde čeká na soud. Jako klíčový svědek má vystoupit jistý Mark McLaughlin, který je zařazen do programu pro ochranu svědků. Právě když ho tři šerifové vezou na místo jeho nového bydliště, je McLaughlin zastřelen ostřelovačem.

Jelikož je korunní svědek mrtvý, pracovník prokuratury Garrett Denning vyzývá Reynoldse, aby svědčil on. Nabízí mu ochrannou vazbu, doktor Cal Lightman se ale o něj chce postarat sám. Nelíbí se mu, jak dopadl McLaughlin, a moc rád by zjistil, kdo prozradil místo, kam ho šerifové vezli. Prozatím se mu to ale nedaří. Problém je v tom, že Reynolds rozhodně odmítá svědčit u soudu. Cal navštíví ve vězení i Greenea, který se chová naprosto suverénně: je totiž přesvědčený o tom, že Reynolds svědčit nebude a on se brzy dostane na svobodu. Jakoby mimochodem naznačí, aby se Lightman zeptal Reynoldse na jistého Scottyho.

Když Reynolds pracoval v utajení, měl nadřízenou, zvláštní agentku Sheilu Radottiovou. Lightman a Fosterová se nejprve domnívají, že byli milenci, to se ale nepotvrdí. Naopak vyjde najevo, že McLaughlin měl ve vězení mobil, což je zakázané, a těsně před transportem, během něhož zemřel, volal své ženě a také své milence Kimi.

Při práci v utajení se musel Reynolds dopouštět menších zločinů, aby vypadal důvěryhodně a aby se mu podařilo získat Greeneovu důvěru. Po jistou dobu dokonce bral drogy. Když mu však Cal předhodí jméno Scotty, Reynolds se zarazí, ale nic neřekne. Teprve po delší době konečně přizná, co se tehdy stalo...

Hlavní postavy
Dr. Cal Lightman
Ria Torres
Dr. Gillian Foster
Eli Loker
Vedlejší postavy
Sheila Redatti
Elliot Greene
U.S. Marshal
Marshal Keller
Marshal Bernaski
Mark McLaughlin
Mary / Mrs. McLaughlin
Marshal Johnson
Garrett Denning
Agent Ben Reynolds
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTajnosti
Původní názevLack of Candor
Rok natočení2009
Premiéra9. listopadu 2009
Česká premiéra27. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody