plakát seriálu

Anatomie lži

(Lie to Me)

Epizoda 2×05 – Temná minulost (Grievous Bodily Harm)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Závan z minulosti zatáhne Lightmana do nebezpečné hry na kočku a myš. Lightman Group nahlédne na smrtící hrozbu ze strany studenta střední školy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Spolupracovníci si z doktora Lightmana vystřelí: prý na něj čeká jeho bývalá spolužačka Sally Robinsonová. Místo ní ale Cal najde Terryho Marshe, přítele z dětství, se kterým se už dvaadvacet let neviděl. Vyjdou si spolu do baru a pak pokračují v nočním podniku. Když Terry začne na Cala naléhat, aby si zahráli partii pokeru, je doktorovi jasné, že se ho Terry snaží do něčeho zatáhnout. Terry nakonec přizná, že dluží gangsterovi McClellanovi l2 000 dolarů – ve skutečnosti ale 95 000 – a musí je vyhrát.

Gillian Fosterová se mezitím zabývá výhrůžným videem, které dostal ředitel přípravky na univerzitu. Chtěl by vědět, kdo všem ve škole vyhrožuje smrtí. Podle testu vytipují doktorka Fosterová a její spolupracovníci tři studenty, dvě dívky a jednoho chlapce. Ihned se přizná Jared, přestože se brzy ukáže, že on autorem videa není. Nakonec vyjde najevo, že video poslala Stacey, nepůvabná silná dívka, které se ostatní často posmívali a hlavně v hodinách tělocviku ji otevřeně šikanovali. Doktorka Fosterová hovoří s třetí dívkou Jasmine, která se pokořování aktivně účastnila. Mezitím se Stacey pokusí o sebevraždu a Gillian si zazlívá, že na ní její zoufalé rozpoložení nepoznala.

Cal vyhraje Terrymu celkem 105 000 dolarů a doufá, že tím vše skončilo. Terry se ale objeví znovu a žádá Cala, aby s ním šel za McClellanem, který se dozvěděl, kdo Lightman je, a chce jeho schopností využít. Nejprve mu ukáže své tři spolupracovníky a chce vědět, který z nich na něj donáší FBI. Cal rychle pozná, že žádný. McClellan se však chová povýšeně a surově a zdá se, že ani s Terrym, ani s ním nemá právě nejlepší úmysly.

Nakonec pověří Lightmana, aby mu otipoval obchodního partnera. Jde o to, jestli je finanční poradce Otto Frankel padělatel, nebo ne. Situace se přiostřuje...

Hlavní postavy
Dr. Cal Lightman
Ria Torres
Dr. Gillian Foster
Eli Loker
Vedlejší postavy
Player #1
Terry 'Tel' Marsh
Jasmine
Otto Frankel
Mr. Fitzgerald
McClellan Thug
Mr. Anders
Player #6
McClellan
Agent Ben Reynolds
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTemná minulost
Původní názevGrievous Bodily Harm
Rok natočení2009
Premiéra26. října 2009
Česká premiéra20. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody