plakát seriálu

Anatomie lži

(Lie to Me)

Epizoda 2×10 – Traktorista (Tractor Man)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Během politického protestu ve Washingtonu DC, nespokojený zemědělec vyhrožuje výbušninami naplněným traktorem v blízkosti budovy ministerstva financí, kterým nutí Lightmana a jeho tým, aby se rozhodla některá zásadní rozhodnutí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Doktor Cal Lightman vysvětluje skupince malých dětí, co je to lež, jak se pozná a jak je nebezpečná. Chce se dozvědět, kdo z nich vzal želvu jménem Clyde, která se ztratila beze stopy. Nedaleko budovy, kde se s dětmi právě nachází, zastaví traktor, který řídí mladý muž. Na traktoru je nápis, že muž se jmenuje Harold Clark a chce mluvit s prezidentem. Je totiž jedním z mnoha, jehož farma zkrachovala a on se ocitl zcela bez prostředků. Hlas v telefonu, který jeho příjezd ohlásil, navíc vyhrožuje, že v návěsu traktoru je bomba, kterou Harold odpálí, pokud s prezidentem nebude moci mluvit.

Lightman vyšle Torresovou za jeho manželkou, která tvrdí, že Harold není typ násilníka a žádnou bombu rozhodně nemá. U ženy je právě na návštěvě několik lidí. K Lightmanovi se mezitím připojí důstojník FBI Bill Steele, který zvažuje možnost vyslat do blízkosti traktoru speciální vodní bombu, jejíž výbuch případnou nálož v návěsu roztrhá. Pochopitelně i s Haroldem. Této krvavé eventualitě by se Cal ovšem rád vyhnul.

Haroldovi prozatím slíbí, že udělá vše, aby mu rozhovor s prezidentem vyjednal. Soustředí se na analýzu telefonátu, jímž neznámý hlas oznamoval, že přijede Harold a jaké jsou jeho požadavky. Analýza ukáže, že volající se ke konci své výpovědi smál. Cal je přesvědčen, že Harold má komplice. Ukáže se, že jím je jistý Ron Jackson, který Harolda do akce pravděpodobně poslal. Není ale jediný: "na návštěvě" u Haroldovy manželky je totiž Dave Miller, který ji má ohlídat. V případě, že by Harold neudělal to, co mu Jackson přikázal, má ženu ihned zabít. A nebezpečný psychopat Jackson je navíc stále ještě venku a chystá se odpálit nálož...

Hlavní postavy
Dr. Cal Lightman
Ria Torres
Dr. Gillian Foster
Eli Loker
Vedlejší postavy
Protester
Frightened Worker
Reporter #2
Reporter #1
Sniper Claroni
Ron Jackson
FBI Agent Irving
Dave Miller
Mrs. Jackson
Miss Angela
Mary Clark
Harold Clark
FBI ASAC Bill Steele
Agent Ben Reynolds
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTraktorista
Původní názevTractor Man
Rok natočení2009
Premiéra14. prosince 2009
Česká premiéra3. dubna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody