plakát seriálu

Andělé v Americe

(Angels in America)

Názory uživatelů

Angels in America

Někdy si říkám, že je škoda, že tato minisérie má jen šest dílů, protože to opravdu stojí za to. K seriálu jsem se dostala díky Meryl Streep, kterou obdivuji a které moc fandím. Ona byla prakticky ten důvod, proč jsem celý seriál chtěla vidět. Každopádně na to, že se jedná o seriál, má překvapivě skvělé herecké obsazení. Meryl, Al Pacino, Emma Thompson, objevila jsem skvělou Mary-Louise Parker... Moc se mi líbí hudba. Třeba ta úvodní scéna je dle mého skoro dokonalá. A seriál je to syrový, zábavný, k zamyšlení, pojednává o věcech, o kterých se zas až tak nemluví, čehož si vážím a cením asi nejvíce. Prostě to musíte vidět. Není to jednoduché a odpočinkové dívání, ale ty zážitky vám to vynahradí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Meryl streep a Al Pacino

Jednim slovem nadhera,uzasne herecke vykony,dej a nadherna hudba.Naprosto souhlasim s uzivatelkou Aleee:-)Take zboznuji Meryl Streep a take byla ona ten duvod proc jsem tento serial chtela shlednout.Shltala jsem to naraz jak jednohubku.opravdu skoda ze je tento serial tak kratky.ale co naplat.urcite patri mezi moje nej:-)Vrele doporucuji

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Race, taste and history finally overcome. And you ain't there.

Pro někoho už pár let po vzniku zastaralé, pro mě, který jsem jeden z nejslavnějších původních počinů HBO nechával ležet ladem trestuhodných patnáct let, stále aktuální, stále živé, stále řešící témata, která nikdy nezestárnou. A je úplně jedno, kdo je u moci, kdo se musí stydět přiznat orientaci či u lékaře slyšet libovolnou osudovou diagnózu. Lidé budou vždycky chladní, nepřístupní, ale jiní zase budou přející, věřící a plni naděje. Snad. Samotný seriál pak je v mých očích neopakovatelným rozsvícením pochodně, kterou nesou zejména můj navždy milovaný Pacino, čarokrásná Mary-Louise a jako kometa zářící a srdnatě hořící Justin Kirk. Je mi smutno za všechny ztracené duše, za všechny zapomenuté anděly, za všechny diváky, kteří Nicholsův (a zejména Kushnerův) opus odsuzují jako nudu nebo jako ostudu a v neposlední řadě je mi smutno z toho, že jakkoli patří Andělé v Americe rokem natočení do tohoto století, mám těžko vysvětlitelný strach z toho, že takové podívané už se dnes netočí.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí