plakát seriálu

Angel Beats!

(Angel Beats!)

Názory uživatelů

Big Angel Beats!

Jj, Nakamura Yuri je něco jako Suzumiya Haruhi. Praštěná, ambiciózní a sexy. Yuzuru Otonashi je zase typický anime sameček - nepříliš obratný, nepříliš obdařený štěstím, ale stejně tak samičkám nepříliš odolatelný. Do třetice Tachibana Kanade, jako poslední z trojky nejhlavnějších, ale zdaleka ne jediných blíže vylíčených hrdinů, je zase záhadná, trošku tragická a každopádně ukrutně kawaii. To je dobrá kombinace, ne? Zdatně jim sekundují charismatická Iwasawa, extrovertní Hinata, švihlá loli Yui, introvertní svalovec Takamatsu, podivín TK, nekompromisní Shiina a můj oblíbenec - lehce dementní, ale o to choleričtější bojovník Noda.

Angel Beats! má i přes banálně vygenerovanou zápletku (ach ta amnézie...) docela originální, temný a poutavý úvod. Značně mu napomáhá šikovně vykonstruované prostředí i situace umožňující mnohdy překvapivý vývoj. Když už je cosi jako realita přiměřeně objasněna, dojde na poměrně vkusný (na japonské poměry) humor a vzápětí i na tragiku opět těžící z nezvyklé situace uzavřených osudů, kterým je však přesto dáno pokračovat.

Ohromná škoda nezvládnutého závěru. Ten se doslova vleče přes dva díly a do písmene je přeplněn patosem. Tohle a dále okolnost, že tragika se očividně snaží vypadat místy až příliš tragicky, mě vede k hodnocení o dvacet procent nižšímu, než bych byl bez zaváhání volil hned po první polovině.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé