plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 4×11 – Bez duše (Soulless)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Angel je zbaven duše a je z něj zlý Angelus. Duše byla extrahována do speciální nádoby a Wesley ji uložil do trezoru. Pak se dal do výslechu Angeluse, ale nedostal z něj nic, co by mohlo pomoci zničit démonskou bestii a zachránit svět.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Fred s Gunnem jdou dát Angelusovi krev. Ten však Fred napadne. Wesley do něj musí vstřelit dvě uspávací injekce. Cordelia vezme záležitost do svých rukou. Za informace vedoucí k záchraně světa nabídne sama sebe. Ostatním o dohodě neřekne, ale její nabídka je přijata. Angelus začne Wesleymu vyprávět o setkání s bestií a o třech kněžkách, kterých se bestie bojí, protože ji jako jediné mohou vypudit ze světa. Ve starých svitcích vypátrají, kde kněžky bydlí, a Wesley s Cordelií a Connorem se za nimi rozjedou. Najdou však jen vyvražděnu rodinu. Mrtvá těla jsou stará několik dnů. Cordelia Angelusovi připomene, jak zněla dohoda: Nejdřív informace, pak záchrana světa a teprve poté se mu odevzdá. K záchraně světa nedošlo, tudíž nemá nárok na odměnu. Všichni se shodnou, že je potřeba vrátit Angelovi duši, když však otevřou trezor, urna je pryč...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Wesley: Tuhle chvíli jsem si mockrát představoval. Léta studia, výzkumu, přečetl jsem všechno, co o tobě kdy bylo napsáno.
Angelus: Dost už, červenám se.
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Charles Gunn
Cordelia Chase
Winifred 'Fred' Burkle
Vedlejší postavy
démonská bestie
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevBez duše
Původní názevSoulless
Rok natočení2003
Premiéra5. února 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody