plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 4×12 – Kalvárie (Calvary)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zatímco Wesley s Cordelií a Connorem vyrazili za šamanem Wo-Pangem kvůli Angelově ztracené duši, přijde k Angelově kleci Lilah Morganová. Wesley po návratu uvidí Lilah u klece na monitoru.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lilah uteče do podzemních chodeb, kde ji Wesley polapí. Vezme ji do hotelu, což se nikomu nelíbí. Angelus se nadále snaží nabourat vzájemnou důvěru všech kolem. Zaměří se na Wesleyho, Fred a Lilah. Prozradí, že Wesley spával s Lilah. Cordelia má vidění o navrácení Angelovy duše. Vyšle Gunna s Connorem pro lebku požírače duší a s Fred jde do ulic sehnat patřičné amulety. Pak připraví vše pro rituál. Wesley začne odříkávat formuli a za chvíli všichni vidí, jak duše směřuje do Angelusova těla. Když je po všem, Angel se všem omlouvá. Jsou přesvědčeni, že je zpět. Nechce ale vylézt z klece dokud nebude mít jistotu. Cordelia Angela přesvědčí, že musí jít bojovat se zlem. Sotva klec odemkne, Angel se změní v Angeluse a Cordelia skončí na zemi v bezvědomí. Je opět třeba Angeluse polapit...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Z Angela se stal Angelus.)
Angelus: (na Lilahu) A ty máš ještě šanci. Za to, že jsi mě chtěla pustit z klece dostaneš, řekněme... desetivteřinový náskok. (směje se) Deset, devět, tak to je holka, která využije každou příležitost.
(Cordelia po Angelusovi střelí šípem.)
Angelus: (na Cordy) Nežárli na ni, kotě. Ona je jen předkrm. To nejlepší mám pro tebe.
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Charles Gunn
Cordelia Chase
Winifred 'Fred' Burkle
Vedlejší postavy
Lilah Morgan
démonská bestie
Wo-Pang
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevKalvárie
Původní názevCalvary
Rok natočení2003
Premiéra12. února 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody