plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 3×20 – Nový svět (A New World)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Angelův syn Connor se vrátil z pekelné dimenze. Před pár dny byl odnesen Holtzem jako mimino, vrátil se však jako mladý muž jménem Steewen. Chystá se zabít Angela, ale ten si s ním chce nejdříve promluvit. Connor uteče. Fred s Gunnem se ho snaží vysledovat. S Angelem se setkají na místě, kde Connor zbil drogové dealery. Pak utekl s dívkou Sunny, kterou před překupníky zachránil. Angel pokračuje v jeho hledání.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Fred s Gunnem se vracejí do hotelu, kde Groosalugg a Cordelia hlídali bránu, jíž prošel Connor z pekelné dimenze. Byli zasaženi elektrickým výbojem z brány a omdleli. Když konečně procitnou, dorazí Lorne se slečnou Meernou, která umí zavírat vstupy do jiných dimenzí. Zjistí, že jde o trhlinu v realitě, a podaří se jí bránu zavřít.

Connorovi je se Sunny hezky. Dívka ale nedokáže odolat drogám, které vzali dealerům, a když se Connor vzbudí, najde ji předávkovanou v koupelně. Connor se chystá Sunny pomstít. Vtom se však objeví Angel a zastaví ho. Snaží se všechno synovi vysvětlit, Connor však zarputile trvá na svém: Jeho otcem je Holtz a nejmenuje se Connor, ale Steewen. Angelovi je jasné, že Holtz namluvil Connorovi hrozné věci, nechce však syna znovu ztratit. Jejich sbližování přeruší příchod dealerů. Strhne se rvačka. Dorazí policie, propukne přestřelka. Angel zachrání Connora, sám je ale postřelen. Connor spěchá za Holtzem.

Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Charles Gunn
Cordelia Chase
Winifred 'Fred' Burkle
Vedlejší postavy
Lilah Morgan
The Groosalugg
Daniel Holtz
Mistress Meerna
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevNový svět
Původní názevA New World
Rok natočení2002
Premiéra6. května 2002
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody