plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 2×06 – Převleková komedie (Guise Will Be Guise)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Angel sice odolal nástrahám Darly, ale po setkání s ní je zcela rozpolcený a bojuje se svým zlým já. Jde do démonského karaoke baru, který vede démon Lorne, ovládající umění číst v duši. Lorne neumí Angelovi poradit, ale pošle ho za mudrcem Tishem, který má větší schopnosti. Tish Angela již očekával a hned s ním začne rozebírat jeho trápení. Za Angelem do kanceláře také přijde ozbrojený muž, ale nesmíří se s odpovědí Cordelie, že Angel není přítomen, a chce ji zastřelit. Nadřízeným tohoto muže je Magnus Bryce. Ten hledá někoho, kdo mu ohlídá dceru Virginii, jelikož ji chce někdo unést. Wesley však zjišťuje, že Virginie by nejraději z domu utekla, a také to, že rodina Bryceova se zabývá kouzlením již několik pokolení. Wesley se s Virginií sblíží. Cordelia pošle Gunna k mudrci pro Angela, ale když tam Gunn dorazí, dočkají se oba nemilého překvapení. Vyjde také najevo, jako hrůzné plány má Magnus Bryce se svou dcerou Virginií, aby získal velkou životní sílu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vyjde také najevo jeho hrůzné plány má Magnus Bryce se svou dcerou Virginií, aby získal velkou životní sílu. Chce ji obětovat jedné démonce. Jenže to se nakonec nepovede, jelikož Virginie by musela být panna, což už dávno není.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Wesley se vydává za Angela a má chránit dívku.)
Virginie: Půjdeme nakupovat!
Wesley: Cože? Teď? Je skoro půlnoc! Nechceš raději počkat na ráno, kdy nemůžu odejít z domu... Ano, jako tvůj bodyguard trvám na tom, že jdeme hned.
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Charles Gunn
Cordelia Chase
Vedlejší postavy
Lindsey McDonald - archivní záběry
zločinec #1
Virginia Bryce
lovec upírů
japonský obchodník #2
T'ish Magev
Magnus Bryce
japonský obchodník #1
Darla - archivní záběry
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPřevleková komedie
Původní názevGuise Will Be Guise
Rok natočení2000
Premiéra17. listopadu 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody