plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 4×21 – Sbohem (Peace Out)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Angel se dostal do dimenze, kde Jasmine uctívají několik tisíciletí. Potřebuje zjistit její pravé jméno. Snaží se je vypáčit ze strážce slova. Marně. Zná je jen strážce jména. Angel se dá do boje.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Fred, Gunn, Lorne a Wesley jsou v kleci ve sklepě hotelu. Všechny napadá jedna otázka. Kde je Cordelia? Connor se vypraví zjistit, zda Jasmine Cordelii snědla. Údajně nikoli, prý je dokonce v bezpečí. Connor vystopuje dva muže, z nichž cítí Cordelii, a dostane z nich, kam ji schovali. Vypátrá ji, ale je stále v kómatu.

Jasmine opět předstoupí před své věrné, tentokrát za asistence televizních kamer vysílajících její poselství do celého světa. Sotva začne hovořit, otevře se portál a vstoupí Angel, v ruce hlavu strážce jejího jména. Rozřízne zašitá ústa a hlava vysloví pravé Jasminino jméno. V tu chvíli všichni uvidí svou bohyni v její odporné červí podobě. Její moc je pryč. Má však stále velkou sílu a chce Angela zabít. Do cesty se jí postaví Connor. Vyzná se, že ji stále miluje – a zabije ji. Angel se vrátí do hotelu, kde přátelům řekne, co se stalo...

Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Charles Gunn
Cordelia Chase
Winifred 'Fred' Burkle
Vedlejší postavy
Lilah Morgan
uvadeč zpráv
reportérka KTLA Tracy
policista #1
reportér
reportérka Telemunio
reportér s šedými vlasy
The Keeper
křičící žena
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevSbohem
Původní názevPeace Out
Rok natočení2003
Premiéra30. dubna 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody