plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 1×21 – Schůzka naslepo (Blind Date)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Angel se nechtěně potká se slepou Vanessou Brewerovou, která před jeho očima zavraždí muže a Angel zjistí, jak velkou má sílu. Angela naštve, když zjistí, že je soudem osvobozena, jelikož je chráněná démonskou právnickou firmou Wolfram & Hart. Vanessu zastupoval u soudu právník Lindsey Macdonald a dostává od šéfa instrukce, aby vytvořil pro Vanessu životopis týraného dítěte, protože Vanessa bude zase zabíjet, ale tentokrát budou jejím cílem děti. To je i na Lindseyho silná káva a navštíví Angela, kterému řekne, co se má stát. Oba mají málo informací a rozhodnou se vzít diskety s informacemi z trezoru firmy Wolfram & Hart. Angelovi se podaří krádež disket i svitku, o němž nic neví. Diskety jsou zakódované, ale nakonec se jim podaří soubory otevřít a zjistí o co vlastně jde.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do města přijely tři děti se zvláštními schopnostmi a mají se setkat s učitelem, který umí jejich schopnosti zdokonalit. Vanessa, která má stejné schopnosti, má děti zabít, jelikož pro někoho představují hrozbu...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Jennifer Badger (Vanessa) hraje také dublérku za Charismu Carpenter (Cordelia) i za Elizu Dushku (Faith) v obou seriálech - Angel i Buffy, přemožitelka upírů.
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Charles Gunn
Cordelia Chase
Vedlejší postavy
Lilah Morgan
Lindsey McDonald
Lee Mercer
Holland Manners
Vanessa Brewer
empatik #1
empatik #2
slepé dítě #1
slepé dítě #2
slepé dítě #3
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevSchůzka naslepo
Původní názevBlind Date
Rok natočení2000
Premiéra16. května 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody