plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 5×02 – Spravedlivá odměna (Just Rewards)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Angel se snaží zjistit, proč se ve firmě ukázal upír Spike. Amulet, který ho vyvolal, je majetkem firmy Wolfram & Hart a Angel ho kdysi dávno dal Buffy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Wesley s Fred začnou hledat způsob, jak Spika dostat ze světa. Gunn propouští nevyhovující zaměstnance. Angel rozhodl rozpustit oddělení, které se zabývá vykrádáním hrobů. Podřízený Novac mu vysvětlí, že má firma s čarodějem Hainsleym smlouvu o dodávání mrtvých těl. Angel Novaca vyšle, aby Hainsleymu oznámil ukončení dodávek. Novac se vrátí rozčtvrcený v kýblech. Angel jede za Hainsleym sám. Doprovází ho Spike, kterého evidentně těší, že může Angela rozčilovat. Hainsley nehodlá akceptovat ukončení obchodu. Angel volá Gunnovi, aby čarodějovi zmrazil všechna konta. Hainsley nabídne Spikovo výměnou za odstranění Angela volné tělo. Wesley s Fred objevili jedinou možnost, jak Spikovi pomoci – zaříkávání. Musí se konat na posvátné půdě, kde nebude mít amulet svou moc. Angel si chce tuto možnost nejprve promyslet. Spike mu řekne o Hainsleyho nabídce, ale vysvětlí mu, že ho odstranit nechce, jen potřebuje navždy odejít z tohoto světa. Vydají se na hřbitov...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Spike: Musím být v pekle.
Lorne: Ne, v LA. Ale hodně lidí si to plete.
Wesley: Nepamatuješ si na něco zvláštního, když to vypustilo svou energii?
Spike: Kdy mi začaly svaly hořet až na kost? Orgány explodovaly v hrudi? Oční bulvy se rozpouštěly? Ne, to si nepamatuju. Díky za optání.
(Spike má vlastnosti ducha a Fred ho zkoumá.)
Fred: Ektoplazma činí duchy viditelný pro lidské oko. Jestli je duch, technicky vzato bychom ho neměli vidět. A zaznamenávám mozkovou aktivitu.
Angel: U Spika? (odfrkne si) To je divný!
Lorne: Moc hezký příběh.
Wesley: Příběh?
Lorne: Jo. Přemožitelka upírů, kterou oba milovali a oba ztratili. Mohl bych to v mžiku prodat nějakému studiu. Vidím v tom Deppa a Blooma. Ale ty vidím až moc často.
Harmony: (na Spika) Cože? Proboha! Ty a přemožitelka jste...? Já vím, žes jí byl hrozně posedlý, ale... Fuj! To je... fuj! Já... ach!
(Spike sedí v Angelově autě.)
Angel: Spiku vypadni z toho auta!
Spike: Ne. Ta myšlenka, že tě budu navždycky otravovat se mi začíná líbit. Mohl bys ze mě úplně zešílet. Udělám z tebe cvoka. Jo, a ty s tím nemůžeš vůbec nic dělat.
Spike: Tak co? Uvízl jsem tady napořád? To se vám určitě líbí!
Angel: Že mě budeš navěky otravovat? O tom jsem vždycky snil.
(Sluha šermuje sekáčky na maso a chce zabít Angela.)
Spike: (na Angela) Vypadá to, že půjdeš do kyblíčku.
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Spike / William Pratt / "Krvavý William"
Charles Gunn
Harmony Kendall
Winifred 'Fred' Burkle
Vedlejší postavy
démon Hainsley
Magnus Hainsley
pošťák
Buffy Summers - archivní záběry
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevSpravedlivá odměna
Původní názevJust Rewards
Rok natočení2003
Premiéra8. října 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody