plakát seriálu

Angel

(Angel)

Epizoda 1×12 – V očekávání (Expecting)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Cordelia odchází se svou kamarádkou Serenou do klubu, kde má mít už třetí rande s milým mladíkem Wilsonem. Před odchodem má vidění a Wesley s Angelem jdou bojovat se zlem. Cordelia se opět s Wilsonem dobře baví a pozve Wilsona k sobě domů. Ráno se probudí sama a navíc zaspala do práce. Když chce z postele vstát, zjistí, že je těhotná a břicho se jí zvětšuje každou hodinu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Wesley s Angelem se jdou za Cordelií podívat a hned je jim jasné, že se nejedná o lidské těhotenství. Wesley jde s Cordelií na ultrazvuk, kde zjistí, že má v sobě sedm stvoření. Angel se snaží nalézt Wilsona. Zajde za Serenou, kterou nalezne také těhotnou, ale řekne mu o soukromé střelnici, kde se Wilson a ostatní scházejí. Angelovi je jasné, že mladíci pracují pro démona. Vyrazí na střelnici, kde skupinku mladíků nalezne, a dozví se o svatyni pro démona, která je ve staré továrně. Zavolá Wesleyovi. Ten se snažil Cordelii uklidnit tím, že se jim určitě podaří zbavit jí těch stvoření. To Cordelii rozčílí. Wesley s Angelem se shodnou, že démon ovládá Cordelii telepatickou komunikací se svými potomky.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když je Cordelia s Wesleym u gynekologa, představí se jako pan a paní Pangbornovi. To je narážka k poctě spisovatele sci-fi Edgara Pangborna, který je známý pro svou novelu "Angel's egg" ("Andělovo vejce").
Hlavní postavy
Angel / Angelus / Liam
Wesley Wyndam-Pryce
Cordelia Chase
Vedlejší postavy
Wilson Christopher
Bartender
Dr. Wasserman
Pregnant Woman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevV očekávání
Původní názevExpecting
Rok natočení2000
Premiéra25. ledna 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody