plakát seriálu

Angel

(Angel)

Zajímavosti ze seriálu
Postava Gunna byla pojmenovaná po bratřích Jamesovi a Seanovi Gunnových, se kterými Joss Whedon dříve pracoval.
Angelovým parťákem měl být původně Whistler, který se dvakrát objevil už v Buffy, přemožitelce upírů. Když se ale nepodařilo s jeho představitelem Maxe Perlichem podepsat smlouvu, byla vytvořena postava Doylea.
Nicholas Brendon, představitel Xandera v Buffy, se po jejím skončení nabídl, že přejde do Angela, ale producenti ho odmítli, protože by jeho postava do rozehraného příběhu nezapadla.
V epizodě 2x18 (Dead End) zpívá Lindsey Lornovi píseň. V díle 3x16 (Sleep Tight) mu zpívá jeden z jeho zákazníků. Oba songy spojuje fakt, že je napsal spoluautor seriálu David Greenwalt, stejně jako znělku Cordeliina představovaného sitcomu v epizodě 3x11 (Birthday). Tuto píseň dokonce zpívá Greenwalt s producentkou Marti Noxon.
V seriálu několikrát zazní píseň Barryho Manilowa "Mandy". Poprvé ji zpívá Angel v epizodě 2x01 (Judgement). Ve 4x15 (Orpheus) ji Angel ve flashbacku pustí na jukeboxu a v určité úpravě se píseň objeví i v 4x19 (Magic Bullet).
V úvodní znělce každé epizody se objeví obrázek ženy stojící na ulici. Tato scéna se neodehrávala v žádném díle Angela, ale v Buffy, v epizodě 3x01 (Anne), která se odehrávala v Los Angeles.
Julia Lee, která se v Buffy, v díle 3x01 (Anne) objevila jako dívka, která vystřídala mnoho jmen (Joan, Chantarelle, Lily, Anne) si tuto roli zopakovala v Angelovi jako Anne Steele, žena, která se stará o teenagery, kteří nemají kam jít.
Angel získal své jméno poté, co ho jeho malá sestra pozvala jako nově proměněného upíra dál. Myslela, že je to anděl, který se pro ni vrátil (Angel znamená v angličtině anděl). Poté, co ji zabil, pojmenovala ho Darla Angelus, což znamená v latině anděl.
První osobou, kterou Angelus kdy zabil, byl hrobník, který obvinil Angeluse a Darlu z toho, že vykrádají hroby.
Doyle původně neměl být Irem, ale postava tak byla upravena, když byl obsazen Glenn Quinn. Doyle se tak stal Quinnovou první rolí, ve které mohl používat svůj přízvuk.
Christian Kane se původně hlásil na roli Rileyho Finna do Buffy. Joss Whedon si ho oblíbil tak moc, že mu nabídl roli Lindseyho ve druhém seriálu.
!SPOILER! - Kromě samotného Angela se v seriálu objevilo čtrnáct postav, které byly původně napsány pro Buffy. Jsou to: Cordelia, Spike, Oz, Buffy, Wesley, Faith, Darla, Pán, Drusilla, Chantarelle (známá jako Lily nebo Anne), Harmony, Willow, Angelus (považovaný za odlišnou postavu než Angel) a Andrew. Žádná postava, která vznikla v Angelovi, se nikdy v Buffy neobjevila.
!SPOILER! - Původně se do čtvrté sezóny neplánovala postava Jasmine. Hlavním záporákem měla být Cordelia a série měla končit soubojem Angela a Zlé Cordelie.
!SPOILER! - Když se ve čtvrté sérii vrátí Angelus, mohl David Boreanaz většinu svých replik improvizovat.
!SPOILER! - Christian Kane přiznal, že s Davidem Boreanazem těžce nesli fakt, že Lindsey vystupuje v páté sérii jako Doyle.
!SPOILER! - Andy Hallett drží rekord herce, kterému nejdéle trvalo stát se hlavní postavou. Hostoval ve více než 40-ti epizodách během druhé, třetí a čtvrté série, než se konečně dostal do úvodních titulků v díle 4x14 (Release).
!SPOILER! - Poté, co se Mercedes McNab objevovala ve vedlejší roli už od samého začátku Buffy a poté i několikrát v Angelovi, dočkala se uvedení v úvodní znělce jako hlavní postava v závěrečných šesti dílech Angela.
!SPOILER! - Sarah Michelle Gellar byla učiněna nabídka na zopakování si role Buffy ve dvou epizodách závěrečné série. Nejdříve se měla objevit v jubilejním stém dílu, ale na poslední chvíli musela účast odřeknout z důvodu úmrtí v rodině. Whedon o ni enormně stál i pro epizodu 5x20 (The Girl in Question), ale tehdy se její případná účast kryla s filmováním horroru Nenávist, kde hrála hlavní roli. Nakonec se Sarah nabídla Jossu Whedonovi pro závěrečný díl celého seriálu, ale ten byl proti. Samotný závěr totiž podle něj měl patřit Angelovi a ostatním a nechtěl pozornost soustředit na hostující hvězdu.