Angel

Angel (Angel) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Postava Gunna byla pojmenovaná po bratřích Jamesovi a Seanovi Gunnových, se kterými Joss Whedon dříve pracoval.
Vložil: Redík
Angelovým parťákem měl být původně Whistler, který se dvakrát objevil už v Buffy, přemožitelce upírů. Když se ale nepodařilo s jeho představitelem Maxe Perlichem podepsat smlouvu, byla vytvořena postava Doylea.
Vložil: Redík
Nicholas Brendon, představitel Xandera v Buffy, se po jejím skončení nabídl, že přejde do Angela, ale producenti ho odmítli, protože by jeho postava do rozehraného příběhu nezapadla.
Vložil: Redík
V epizodě 2x18 (Dead End) zpívá Lindsey Lornovi píseň. V díle 3x16 (Sleep Tight) mu zpívá jeden z jeho zákazníků. Oba songy spojuje fakt, že je napsal spoluautor seriálu David Greenwalt, stejně jako znělku Cordeliina představovaného sitcomu v epizodě 3x11 (Birthday). Tuto píseň dokonce zpívá Greenwalt s producentkou Marti Noxon.
Vložil: Redík
V seriálu několikrát zazní píseň Barryho Manilowa "Mandy". Poprvé ji zpívá Angel v epizodě 2x01 (Judgement). Ve 4x15 (Orpheus) ji Angel ve flashbacku pustí na jukeboxu a v určité úpravě se píseň objeví i v 4x19 (Magic Bullet).
Vložil: Redík
V úvodní znělce každé epizody se objeví obrázek ženy stojící na ulici. Tato scéna se neodehrávala v žádném díle Angela, ale v Buffy, v epizodě 3x01 (Anne), která se odehrávala v Los Angeles.
Vložil: Redík
Julia Lee, která se v Buffy, v díle 3x01 (Anne) objevila jako dívka, která vystřídala mnoho jmen (Joan, Chantarelle, Lily, Anne) si tuto roli zopakovala v Angelovi jako Anne Steele, žena, která se stará o teenagery, kteří nemají kam jít.
Vložil: Redík
Angel získal své jméno poté, co ho jeho malá sestra pozvala jako nově proměněného upíra dál. Myslela, že je to anděl, který se pro ni vrátil (Angel znamená v angličtině anděl). Poté, co ji zabil, pojmenovala ho Darla Angelus, což znamená v latině anděl.
Vložil: Redík
První osobou, kterou Angelus kdy zabil, byl hrobník, který obvinil Angeluse a Darlu z toho, že vykrádají hroby.
Vložil: Redík
Doyle původně neměl být Irem, ale postava tak byla upravena, když byl obsazen Glenn Quinn. Doyle se tak stal Quinnovou první rolí, ve které mohl používat svůj přízvuk.
Vložil: Redík
Christian Kane se původně hlásil na roli Rileyho Finna do Buffy. Joss Whedon si ho oblíbil tak moc, že mu nabídl roli Lindseyho ve druhém seriálu.
Vložil: Redík
!SPOILER! - Kromě samotného Angela se v seriálu objevilo čtrnáct postav, které byly původně napsány pro Buffy. Jsou to: Cordelia, Spike, Oz, Buffy, Wesley, Faith, Darla, Pán, Drusilla, Chantarelle (známá jako Lily nebo Anne), Harmony, Willow, Angelus (považovaný za odlišnou postavu než Angel) a Andrew. Žádná postava, která vznikla v Angelovi, se nikdy v Buffy neobjevila.
Vložil: Redík
!SPOILER! - Původně se do čtvrté sezóny neplánovala postava Jasmine. Hlavním záporákem měla být Cordelia a série měla končit soubojem Angela a Zlé Cordelie.
Vložil: Redík
!SPOILER! - Když se ve čtvrté sérii vrátí Angelus, mohl David Boreanaz většinu svých replik improvizovat.
Vložil: Redík
!SPOILER! - Christian Kane přiznal, že s Davidem Boreanazem těžce nesli fakt, že Lindsey vystupuje v páté sérii jako Doyle.
Vložil: Redík
!SPOILER! - Andy Hallett drží rekord herce, kterému nejdéle trvalo stát se hlavní postavou. Hostoval ve více než 40-ti epizodách během druhé, třetí a čtvrté série, než se konečně dostal do úvodních titulků v díle 4x14 (Release).
Vložil: Redík
!SPOILER! - Poté, co se Mercedes McNab objevovala ve vedlejší roli už od samého začátku Buffy a poté i několikrát v Angelovi, dočkala se uvedení v úvodní znělce jako hlavní postava v závěrečných šesti dílech Angela.
Vložil: Redík
!SPOILER! - Sarah Michelle Gellar byla učiněna nabídka na zopakování si role Buffy ve dvou epizodách závěrečné série. Nejdříve se měla objevit v jubilejním stém dílu, ale na poslední chvíli musela účast odřeknout z důvodu úmrtí v rodině. Whedon o ni enormně stál i pro epizodu 5x20 (The Girl in Question), ale tehdy se její případná účast kryla s filmováním horroru Nenávist, kde hrála hlavní roli. Nakonec se Sarah nabídla Jossu Whedonovi pro závěrečný díl celého seriálu, ale ten byl proti. Samotný závěr totiž podle něj měl patřit Angelovi a ostatním a nechtěl pozornost soustředit na hostující hvězdu.
Vložil: Redík

Filtr epizod