plakát seriálu

Anne with an E

(Anne with an E)

Názory uživatelů

I am not ready to be a woman !!!

Knižky od L.M. Montgomeryovej som čítala ešte ako dieťa a veľmi sa mi páčili. Filmové a seriálové remaky ma zase až tak veľmi nebrali. Preto som bola veľmi milo prekvapená a nadšená touto adaptáciou.

Väčšine vadí to, že Anna veľa rozpráva, ale ona taká má byť (a úprimne, mne sa to veľa nezdalo - to bude mnou).

Predstaviteľke rola sadla, tak ako aj zvyšku osadenstva. Pekné prostredie, príroda, historické rekvizity, hudba, scenár. Medzi postavami sa krásne ukazuje ich vzťah (hlavne sa mi páči to mierne, ešte detské iskrenie medzi ňou a Gilbertom).
Je v tom veľký kus emócie, ktorá vás proste vtiahne.

Zobrazuje dievča, jej každodenné strasti dospievania. (pre mňa najvtipnejšia časť, keď "sa stala ženou" a jej monológ o tom, aké je to nespravodlivé, ona nie je pripravená a zistenie že to je for years and every month :D)


Pre romantické duše.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

It's not what the world holds for you, it's what you bring to it

Když jsem se do seriálu pouštěla, vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Měla jsem za to, že mě to vlastně ani moc bavit nebude, ale z nudy jsem se rozhodla vyzkoušet aspoň první díl a jsem neskutečně ráda, že jsem to udělala.

Přestože jsem z pilotu byla chvilku lehce zmatená, Anne si mě svým povídáním získala už od prvního okamžiku. Někomu by to možná mohlo vadit, ale je zjevné, že to k jejímu charakteru prostě patří a upřímně už si ji jinak ani neumím představit. Hned první díl byl opravdu emocionální a když jsem se u něj rozbrečela, což se mi ještě nikdy předtím hned u pilotu nestalo, věděla jsem, že to musí být skvělý seriál. Koukala jsem dál a poté, co první epizoda skončila cliffhangerem, jsem si okamžitě musela pustit druhou. A potom další a další, až jsem si postupně seriál jednoduše zamilovala.

Věc, kterou mám na seriálu asi ze všeho nejradši, jsou postavy. Kdybyste se mě zeptali na moje nejoblíbenější, nebyla bych schopná jich vybrat míň než aspoň šest. Všechny jsou nádherně promyšlené a jejich dějové linky se časem uvěřitelně rozvíjí.

Začneme postavou Marilly, která zpočátku působí neústupně a přísně, ale postupem času odkrývá svou tvrdou slupku. Pro takové postavy mám já osobně jednoduše slabost, protože se s nimi dokážu ztotožnit a jejich jednání naprosto chápu, přestože ne vždy je takové, jaké by být mělo. Proto jsem si i Marillu nemohla jinak než oblíbit.
Její bratr Matthew se od ní v mnohém liší, ale i jeho jsem si zamilovala. Působí tak trochu dojmem ztraceného štěněte, neustále zmatený nebo zaskočený, ale každá introvertní duše včetně mě se v něm poměrně často najde.
Pokud jde o postavu samotné Anne, občas sice dělá trochu impulzivní rozhodnutí, ale naprosto zbožňuju její kreativitu, optimismus a obrovskou chuť do života i přes všechno, co si v životě zažila. I v jejím tak trochu socially awkward charakteru jsem se mnohokrát našla.
Její nejbližší kamarádka Diana je přesně ten typ člověka, kterého v životě potřebuje každý, protože je Anne věrná za každých okolností a vždy za ní stojí, přestože její matka s jejich přátelstvím nesouhlasí a ostatní ji často odsuzují. Díky své výchově má sice trochu omezený pohled na svět, ale přátelství s Anne jí v mnohém rozšíří obzory. I její mladší sestřička Minnie May je úžasná a přestože zatím nedostala až tolik prostoru, je neskutečně roztomilá a za všech okolností svá.
Další postava, kterou zde musím zmínit, je Cole, jehož dějová linka se zaměřuje hlavně na jeho boj s postupným přijímáním vlastní orientace, což obzvlášť v takové době nemohlo být lehké. Jeho postava je opravdu nádherně napsaná a na jeho dějovou linku se ve třetí sérii těším snad ze všech nejvíc.
Asi poslední postava, která si určitě zaslouží tady být, je Josephine Barry, která se v seriálu možná objevila jenom na několik epizod, ale ji i její životní příběh jsem si zamilovala. Další, kdo to v takové době vůbec neměl lehké, ale neskutečně obdivuju, jak se se vším dokázala vypořádat.

Postav, které jsem si neoblíbila, tu vlastně moc není, pokud nepočítám postavy jako Nate, pan Philips nebo Billy, které nejspíš neoblíbil nikdo. Philips byl typickým příkladem učitele, který si vybíjí své vlastní komplexy na žácích a Billy zase na ostatních studentech. Zvlášť jeho chování ke Coleovi mu nejspíš nikdy nebudu schopná odpustit. Pokud jde o postavy, u kterých jsem tak trochu na vážkách, jedná se o Josie Pye a Rachel. Josie se chová poměrně hnusně, to určitě, ale viděli jsme scénu s její matkou, která dokazuje, že to možná není tak, jak to na první pohled vypadá. Přála bych si, aby její dějovou linku v další sérii rozvinuli trochu víc, abych si na ni mohla udělat konečný názor. A Rachel je postava, kterou v jednu chvíli milujete a v druhou nenávidíte. Těžko říct, co si o ní myslet, i když upřímně docela obdivuju Marillu, že to s ní vydržela takovou dobu.

V seriálu se mi také opravdu líbí, že přestože je ze starší doby, dávají prostor problémům, které v mnohém přetrvávají dodnes - homofobie, xenofobie, racismus. Se všemi těmito tématy tvůrci pracují nenásilně, ale přesně v takové míře, aby to člověka přinutilo se trochu zamyslet.

Celkově bych seriál shrnula jako takový poklad, o kterém moc lidí neví, což je obrovská škoda, protože jakmile se do něj pustíte, nejde si ho nezamilovat. Ať už jde o vtipné, roztomilé nebo emocionálně vypjaté scény, všechny z nich mají něco do sebe a já nemůžu jinak než dát seriálu 100%, které se jednoznačně zaslouží. Pokud váháte, jestli se do něj pustit, určitě mu dejte šanci, protože i když se o něm nikde nijak zvlášť nemluví, za mě jde o jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděla.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

"It's Anne, but can you say it with an E please?"

Najlepšie by som tento seriál vedela vystihnúť slovom "príjemný". Pôsobí na mňa až upokojujúco, v tom najlepšom zmysle slova. Má nádhernú atmosféru, herci sú sympatický, Anne je svojská, presne taká ako má byť ale zároveň jej po celú dobu fandíte. Gilbert je rovnako skvelý (aj viac :D) a jeho scény s Anne by som mohla sledovať dookola. V dnešnej dobe to bohužiaľ nie je typ seriálu ktorý si väčšina ľudí pustí, čo je veľká škoda, pretože si z neho môžte veľa odniesť.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hodnocení

Viděla jsem jen jeden díl a vůbec mě to nebavilo takže za mě nic ,ale každý má jiný názor

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí