plakát seriálu

Aquarius

(Aquarius)

Názory uživatelů

Aquarius

Po první řadě přichází tak trochu rozčarování. Čekal jsem über tajemnou kultovou detektivku, něco jako True Detective říznutej první řadou Followingu, ale nepřišlo ani jedno. Přišla kriminálka, která nemít v hlavní roli Davida Duchovnyho, naprosto by zapadla.

Já si totiž fakt myslel, že když někdo vytáhne Charlieho Mansona, jednoho z největších, nejikoničtějších a nejdémoničtějších vrahů americký historie, tak i zařídí, aby tak vypadal i seriál. Jenže chyba lávky, to bychom museli bejt na HBO nebo minimálně FX nebo Showtimu. Možná by stačil i ten Netflix. No to je jedno, poojďme si trochu rozebrat, proč na to stojí kouknout, proč mělo zůstat u jedné série a proč to tak trochu vynechat z watchlistu...

V první řadě Duchovny. Lidi, ten válí, herecky toho moc nezapomněl a třeba scéna opilosti někde ze začátku tuším sedmýho nebo devátýho dílu... líp zahranou opilost jsem dlouho neviděl. Upřímně, tohle je jedna ze dvou nebo tří scén v celé řadě, které jsou naprosto perfektní (pak ještě scéna rekonstrukce střelby, co dělá Hodiak s Charmain), jenže to mi přijde na třináct epizod poměrně málo. Na druhé straně se snaží jistý noname herec zahrát charismatického vůdce, ale moc mu to nejde. Není ani charismatický a ani vůdčí. Škoda, že už vznikl The Following, pro Jamese Purefoye by to byla lákavá nabídka.

Druhá věc, která tu trochu nefunguje, je samotný děj. Jasně, každá postava má svou motivaci, každá má své cíle, některé mají pár kostlivců, ale proč to proboha tahat do seriálu o Mansonovi? To mi vážně nejde do hlavy - proč natáčet třináct epizod o všem možném, jen o samotné hlavní postavě ne, být neustále pod tlakem ze strany televize, která vás navíc podtrhne tím, že všechny epizody uvolní na net (ze strany NBC naprosto perfektní krok si zjistit, jestli model Netflixu funguje i u ní), a pak nechat diváky zjistit, že to celé bylo jen preludium k druhé sérii, která pravděpodobně vůbec nemusela být natočena? Tenhle přístup se mi nezdá zrovna zodpovědný...

Postavy jako takové procházejí až přílišným kotrmelcovým vývojem. Charmain, která se ze začátku skoro bojí dotknout muže, najednou vysvětluje, že si utajení, kde může ojet všechny tři chlapy v chalupě, neskutečně užívá, dcera státního návladního prožívá v podstatě totéž a státní návladní sám má takový plot twist, že by z toho Brandon Stark nejradši skočil z věže. Oceňuju, strašně moc oceňuju, že někdo do seriálu přitáhl myšlenku Černých panterů. O něco míň oceňuju vůbec snahy o multikulturně přívětivý seriál (jasně, Mexičani ani homolidi to tehdy neměli lehký, ale vyplnit tím půlku seriálu je prostě... jak to jen říct slušně... nezdařilost). A to nemluvím o tom, že celej Manson z toho vyplývá jako obyčejnej zneuznanej brnkálista, kterej z nějakýho blíž nespecifikovanýho důvodu pročistí svoje okolí.

Vůbec, celej Manson se nějak nepovedl. Ať už je to jeho charisma, ať je to jeho motivace, ať je to cokoliv, co by se dalo považovat za logický, to jsem tady nenašel. Naopak, seriál táhne Hodiak, i když to vlastně ani nemá zapotřebí a měl celou dobu figurovat jen jako jméno na plakátu. Manson mu totiž docela vyklidil místo.

Na jednu stranu jsem rád, že byl seriál prodloužen, na druhou stranu jsem doufal, že půjde o nějakou nabušenou třináctidílnou sérii, kde každý díl bude lepší než ten předchozí, kde bude mít příběh spád a vraždit se bude jak na běžícím páse. Nedostal jsem ani jedno z toho. Fakt bych to teďka přirovnal k Followingu 60. let, protože to skoro perfektně vystihuje. Seriál se honosí Mansonovým přídomkem, hlavní roli ale hraje někdo jiný. Seriál trpí na to, že se snaží zachytit všechno, a vlastně nezachycuje nic. Důležitý materiál průběžně odkládá na neurčito do doby, kdy to už diváka nebude zajímat. Není to ani biografie, ani osobní drama, je to obyčejná, vlastně ani ne moc dobře natočená kriminálka se známým jménem v hlavní roli... a to je všechno. Tečka. Víc nedostanete.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

aquarius

Já osobně jsem se na druhou sérii moc těšila a zklamaná rozhodně nejsem...
Pravda, některé hlavní postavy toho moc nepředvádí... Emma je nevýrazná ... ale je to přeci jen "třešnička" a kdo ví, třeba má přesně taková její postava být- krásná, ale charakterově nevýznamná, nemastná neslaná ... :)
Ale Hodiak, Charmain, Brain mě baví. A Charlie Manson ? Jasně, není úplně v popředí, což mně osobně nijak nevadí, baví mě atmosféra seriálu, miniepizody jednotlivých postav a jejich vnitřní boje, radosti, starosti ... zasazené do doby, která mě osobně vždy "něčím" přitahovala, s úžasnou hudbou .....pro mě je jednoduše Aquarius příjemná záležitost, která mě hodně baví a těším se na dalsí díly :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

věk vodnáře..

Tak si tak sedím a říkám si proboha proč to má tak divnej název, jako něco s vodou, akvárkem a pak mi to docvakne. No jasně věk vodnáře, vlasy, hipísáci :) Nicméně se do jisté míry hodně ztotožňuji s názorem již zveřejněným. Skvělé kulisy, kostýmy, hudba. Byla jsem příjemně překvapena tím,že David vypadá koukatelně (ostatně co si budem nalhávat dívala jsem se kuli němu)A naštěstí ničím nepřipomíná Muldera. Příběh mi zaujal, mluvím o tom stěžejním. Ty drobné příběhy kolem už méně. Ale zase mi to otevřelo oči ohledně některé problematiky, které USA ve svě době čelilo. Jsem za půlkou,jak mě překvapí závěr dopíšu. Ohledně postav mám smíšené pocity. Mansona věřím, ostatní už méně. Třeba nerozumím postavě otce Emmy (vypadlo mi jméno) chápu, že popírá svou homosexualitu,ale prostě nevěřím že si to věhlasný právník jen tak rozdá s vrahem po tom co mu jezdil břitvou po krku! Stejně tak Emma, do té doby holka z bohaté rodiny, s milující matkou začne jíst jídlo z popelnic, spát v nějakém zablešeném kutlochu a souložit s úplně každým na koho M. ukáže. Nevím chybí mi tam víc pochybností, prostě tomu nevěřím, herečka je sice hezká ale dost plochá (nemyslím vnady).Trochu tápu v tom, že je 90% postav vykresleno jako alkoholici. Nevím zda to v té době bylo tak běžné nebo se to prostě scénáristům hodilo.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Aquarius

No, asi takhle. Duchovny je skvělý, ale mohl být lepší, to je absolutně bez debat a v podstatě jediné, co je na seriálu opravdu bez chyby, je ta skvěle zachycená 60-ková retro atmosféra a naprosto úžasný dobový songy. Herecky to taky nebylo nejhorší, Manson byl fajn, ale přijde mi, že všichni hrají tak nějak na půl a podobně na tom ostatně je i celý seriál. Zhruba od sedmého dílu se to sice začalo malinko zlepšovat, ale bohužel ne tak, aby to dalo na lepší hodnocení. I když detektivka je to nápaditá a alespoň trochu originální, to se musí nechat, konečně o Mansonovi natočili něco pořádnýho, nuž? Navíc to má pomalé tempo, spíš se to vleče, než aby se to někam posunulo, a i když sice důvěrněji poznáme postavy, zejména pak skvěle zahraného Hodiaka (a Mansona) vraždí se tam víceméně jen proto, že se tam prostě vraždit musí. Není to vyložené zklamání, ale čekal jsem víc. Takže i kdyby se stal zázrak a odklepli Akváriu druhou řadu, já už u ní nejspíš nebudu - ovšem kdyby se věnovali případu Polanski/Tate nejspíš mě přemluví... Příjemná sezónní záležitost, která ale příliš dlouho neutkví, zato ty písně ano... 68% tomu perfektně sedí. Těším se na tebe v nových Aktech X, Davide Duchovny :)

PS: stalo se, co jsem tak trochu očekával, druhá série byla odklepnuta. Teď si říkám, že ji nejspíš vyzkouším, ale kdo ví..

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tak si tu projizdim neohodnoceny serialy ktery ma zkouknuty...

a mezi nima prekvapive i Aquarius.
Na Davida trpim, od Californication ho povazuju za skvelyho herce, za to Masona musi David vyvazovat jen jak to jde, ta postava je me tak nesympaticka a vlastne i cela ta retardovana komunita.
Ty leitmotivy serii se trochu ztraceji v lehce impotentnim pribehu "slavneho" masoveho vraha. Mansona znam vlastne jen podle jmena, nikdy jsem se o jeho "praci" nezajimal, ale cekal jsem neco trochu jinyho.
Kvuli DD jednoznacne ANO, zbytek me zas tak moc nebere...

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

David Duchovny jako Vodnář - konkurence Temnému případu?

Jedničkou mezi detektivními novinkami bude bezesporu právě pokračování Temného případu. Nebo si alespoň všichni přejeme, aby to tak bylo. Stejně tak ovšem v zámoří, na stanici NBC, roste Farrellovi s Vaughnem nenápadná konkurence s hodně hvězdným trumfem v čele.

Dva roky po skončení úspěšného seriálu Californication se totiž vrací zpět do hry David Duchovny a v nové krimisérii Aquarius ho čeká pouť do hodně divokých časů. Coby válečný veterán a policejní seržant Sam Hodiak se musí v Los Angeles roku 1967 vmísit mezi květinové děti, aby se zde pokusil najít ztracenou dceru své bývalé přítelkyně. Všudypřítomné haldy drog, destrukce řádu, obecný odpor vůči policii anebo Černí panteři však nebudou jeho jediným problémem.

Hlavní potíž je spíš to, že se uprchlá dívka chytla tak trochu divné party. Party, kterou vede chlapík jménem Charles Manson. Jestli se vodnářského seriálu někdy dočkáme u nás, je zatím ve hvězdách, ale první epizody nevypadají vůbec zle. Věděli jste například, že do konce šedesátých let nemuseli policisté zatčené poučit o jejich právech?

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí